Як лікує сімейний лікар, при перших симптомах простуди?

інтегроване лікування фото

Якщо вашій двомісячній дитині дають антибіотик при перших симптомах застуди — не поспішайте із відмовою, лікар це робить за наказом МОЗ.  Стратегію інтегрованого ведення хвороб дитячого віку (ІВХДВ) понад 20 років тому розробили Всесвітня Організація Охорони Здоров′я (ВООЗ) і Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ). Основне завдання цього підходу полягає у тому, що навіть за обмеженого медичного оснащення можна було виявити серйозні захворювання. Цей підхід передбачає розпізнавання та лікування за певною схемою таких станів: гострих респіраторних інфекцій, пневмонії, анемії, діареї, інфекції вуха, горла, ВІЛ/СНІД, місцевих бактеріальних інфекцій, сепсису, менінгіту, порушення живлення, жовтяниці новонароджених. ІВХДВ має два різновиди, залежно від вікових категорій: діти від двох місяців до п’яти років та діти від одного тижня до двох місяців.

Все б нічого, та турбує у цій програмі те, що двомісячній дитині при простуді та підозрі на пневмонію одразу призначають антибіотики.

— Якщо у дитини три дні температура, то за інструкцією слід одразу призначати антибіотик, бо передбачається, що це бактеріальна інфекція. Грубо кажучи, якщо до лікаря приходить мама з немовлям, його потрібно роздягнути, перевірити частоту дихання, не призначається ні рентген, ні щось інше, потрібно призначити антибіотик на п’ять днів, а потім мама із дитиною повторно приходять через два дні, якщо все нормально, частота дихання зменшується, то допивають ще три дози антибіотика, а якщо ні, то призначають ще антибіотик і відправляють у стаціонар, — розповідає сімейний лікар Аліна Волківська. 

Посилання на статтю

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии закрыты