Що несуть до Музею Вінниці представники громадськості?

cof

Цінним експонатом поповнився днями Музей Вінниці завдяки роботі ГО «СПІНОЗА». Музейники отримали примірник передноворічної російської газети «Правда», що зникла у 2015 році з теренів України внаслідок прийнятого закону про декомунізацію.

Подія зхвилювала колектив установи, оскільки, за словами зберігачки фондів Музею Ольги Корж, подібних «дарунків» вони ще не отримували.

«Започатковуючи акцію на поповнення Музею експонатами сучасної історії, ми, як організатори, не встановлювали обмежень. Для прикладу, до нас звертаються вінницькі художники, які мають презентувати актуальні творчі доробки. Співпрацюємо із волонтерами: нам передають листи, речові джерела, електронні фото – все те, що пов’язує вінничан із подіями цієї весни», – прокоментувала О. Корж.

Як наголосила співрозмовниця, доля України і кожного українця архіважлива, аби закарбуватись, зокрема, й у музейних фондах. Із плином часу, певні події можуть забутись, але завдання істориків -передати сучасникам «відлуння минулого».

«Інколи теми для журналістики можна знайти буквально «під ногами»… Засніжений Санкт-Петербург «подарував» мені цьогоріч не лише святковий настрій, а й несподіваний «презент» у вигляді передноворічного номеру газети «Правда», який роздавали безкоштовно біля метро. За часів СРСР цю газету купувало чимало вінничан і, звісно, що мене зацікавив сучасний аналог… До речі, у цій газеті була публікація про поневіряння шахтарів Донбасу, їх  матеріальну скруту. Тому певна – і відвідувачам Музею Вінниці буде не менш цікаво ознайомитись зі змістом одного із найдавніших видань друкованої російської преси. Адже газета «Правда» була заснована 22 квітня 1912 року – 110 років тому», – розповіла голова Правління ГО «СПІНОЗА» Наталія Журбенко.

Музейники сподіваються, що зможуть відкрити свою експозицію вже у другій половині травня. Про що, звісно, буде окреме оголошення у місцевих засобах масової інформації.

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.