Вінницький журналіст «відвоював» право на творче довголіття

На світлині – Василь Кізка, дописувач видання “33 канал”

Василь Кізка – відомий ямпільський блогер та дописувач газети «33 канал» – «відвоював» у Вінницькому апеляційному суді право на журналістську діяльність у пенсійному віці. В Ухвалі суддівської колегії йдеться про відновлення кримінального провадження щодо перешкоджання Кізці у його професійній діяльності – відеозйомці у сільській церкві.

Розглядаючи апеляційну скаргу журналіста, судді вказали на помилки своїх колег із Ямпільського районного суду, які відмовили у продовженні слідчих дій за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України.

За словами Василя Кізки 18 грудня минулого року близько 10.00 він перебував у приміщенні УПЦ в с.Велика Кісниця Могилів-Подільского району Вінницької області та виконував свою законну професійну діяльність як журналіст. Однак, прихожани на чолі зі священником почали чинити йому опір та насильницьким способом витурили із церкви.

Апеляція з’ясувала, що зйомку журналіст здійснював таким чином, щоб було неможливо ідентифікувати осіб, який він фотографував у приміщенні.

Тож ухвалив: «Відповідно до диспозиції ч.1 ст.171 КК України перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів є незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв`язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб`єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.

Якщо ж перешкоджання здійснювалось шляхом застосування насильства, то вчинене, за наявності підстав, слід додатково кваліфікувати, зокрема, за статтями 121122125-127 КК України».

Відео із судового засідання можна подивитись на youtobe каналі журналіста.

У підсумку апеляція вирішила, що постанова слідчого про закриття кримінального провадження підлягає скасуванню, а матеріали кримінального провадження №1202202517000121 мають повернутись до СД ВП №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області для продовження досудового розслідування  з дотриманням усіх вимог кримінального процесуального закону.

Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Як повідомляв наш сайт з 2019 року Вінницька обласна прократура зареєструвала 30 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень стосовно журналістів (журналісток), з яких 16 — за ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та 14 — за ст. 345-1 КК України (погроза або насильство щодо журналіста).

ДОВІДКОВО.

Як автор публікацій у газеті «33 канал», Василь Кізка не раз потрапляв у поле зору вінницької Феміди. Зокрема, свого часу прес-служба тоді ще Апеляційного суду Вінницької області «інструктувала» журналіста що і як йому писати, погрожуючи судовими позовами.

Як бачимо, пан Василь залишився при своїй думці.

Водночас, Василь Кізка, як і його колеги по перу із видання «33 канал» – Анатолій Жучинський та Тетяна Редько – позиціонують себе як заслужені журналісти України.

Заслу́жений журналі́ст Украї́ни  — державна нагорода України — почесне звання України. звання надається Президентом України відповідно до Закону України «Про державні нагороди України». Згідно з Положенням про почесні звання України від 29 червня 2001 року, це звання надається:

працівникам засобів масової інформації за вагомий внесок у розвиток вітчизняної журналістики

Особи, яких представляють до присвоєння почесного звання «Заслужений журналіст України», повинні мати вищу освіту на рівні спеціаліста або магістра.

Але із невідомих причин в українській Вікіпедії серед визнаних державою на офіційному рівні представників медіа цих осіб не має. Проте, у кагорті заслужених журналістів України є відомий вінничанин Олександр Юрійович Човган – президент медіа-корпорації RIA, голова Громадської Ради Державного комітету з телебачення та радіомовлення України.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.