Вінницька «найтиражніша» привласнює авторський контент

Редакція сайту «33 канал» відзначилась «крадіжкою» новини із сайту www.spinoza.in.ua із порушенням усіх можливих норм авторського права.

Чим зацікавила «найтиражнішу» новина «Вінницька психлікарня судиться за мільйон», опублікована 1 серпня 2023 року на сайті ГО «СПІНОЗА» – невідомо. Але факт залишається фактом: нівеляція чи незнання законів України, небажання їх вивчати та дотримуватись – схоже, норма для працівників редакції «33 каналу».

Копірайтери онлайн медіа, «втирили» чужу новину вже наступного дня після публікації інсайдером, фактично не змінюючи контент.

«Крадії інтелектуальної власності» не позначили новину гіперпосиланням на сайт «СПІНОЗИ», не зв’язались із редакцією за уточненнями на відтворення, чим порушили Закон України «Про авторське право та суміжні права».

Уважний читач взмозі порівняти текст новини з сайту громадської організації (НАТИСНУТИ ТУТ) та інформацію, розміщену на іншій платформі днем потому.

«Автор цієї новини, як власник авторського права, або, в даному випадку ГО «СПІНОЗА», мають право звернутись до редакції (порушника авторських прав) із вимогою припинити вчиняти дії, що порушують авторське право. Також можуть вимагати стягнення винагороди, передбаченої законодавством про авторське право, відшкодування моральної шкоди та збитків, завданих порушенням авторського права, включаючи стягнення доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним авторського права, або виплату компенсації», – прокоментував подію вінничанин, патентний повірений України, представник у справах інтелектуальної власності Ігор Шевченко.

Світлина – з FB-cторінки Ігоря Шевченко

«Якщо Ваші права порушуються, їх треба захищати. Ми ж, наче, в ЄС прагнемо. А там це основоположний принцип: і не важливо, щодо майна чи немайнових активів (тобто, результатів творчої діяльності)», – підсумував експерт.

Отож, до Євросоюзу нам, як у приказці, «як до неба – рачки», якщо таке рейтингове та одне із найстаріших та найвідоміших вінницьких видань відверто саботує цивілізовані закони та принципи життя європейців.

Наталія Журбенко,

журналістка,

членкиня НСЖУ

Bookmark the permalink.

Comments are closed.