Суд зобов’язав військову частину добровільно змінити фіктивний запис 30-річної давності у трудовій книжці

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду військову частину А0215, як правонаступника в/ч А0155, зобов’язано добровільно змінити запис 30-річної давності у трудовій книжці.

Документ від 26 липня 2023 року розміщено у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Це був перший запис у моїй трудовій книжці. Однак, його було зроблено із помилкою та без підпису командира військової частини, що вже виглядало дуже дивно, – розповідає вінничанка. – Коли розпочалась оцифровка трудових книжок, на цей момент звернули увагу працівники Пенсійного фонду України та попросили уточнень. Як з’ясувалось, згідно галузевих архівних довідок Міністерства оборони України, за цей місяць «праці» на ЗСУ, на мене не оформили грошового забезпечення. Більш того, місячний трудовий стаж службовця військової частини також не підтвердився».

Військова частина, що засвідчила запис у трудовій – ракетні війська. Свого часу штаб дислокувався у Вінниці біля нинішнього педуніверситету. Згодом Україною було проголошено статус держави без ядерної зброї (Будапештський меморандум про гарантії безпеки в обмін на ядерну зброю – Авт.) і військову частину розформували.

За допомогою, аби внести зміни до трудової книжки, вінничанка звернулась до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги й отримала правову підтримку.

«Оскільки спірний запис у трудовій книжці було внесено у 1995 році, на нього поширюється Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджених наказами Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993р. №58.

Відповідно до п.2-6.-2.10. цього документу, у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу… виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу. У разі необхідності власник або уповноважений ним орган видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок відомостей про роботу.

Якщо працедавець, зробивший неправильний або неточний запис, ліквідований, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою», – роз’яснили заявниці правники.

Чому впродовж майже 30-ти років українські військові добровільно не виправили свою помилку – залишається загадкою.

Сьомий апеляційний адміністративний суд, вкотре перевіривши документи заявниці, постановив – правонаступник – в/ч А0215 має виконати вимоги українського законодавства та засвідчити недійсність тих записів в/ч А0155.

Поки що – добровільно.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.