Тоталітаризм – до музею! Проєкт Вінницького краєзнавчого втілиться на «Werwolf» у Стрижавці

Проєкт майбутнього Вінницького обласного краєзнавчого музею – Музей тоталітаризму. Розмістити його планують на території колишньої військово-польової ставки А. Гітлера «Вервольф» у Стрижавці. Одним із відомих вінничанам експонатів стане пам’ятник «Три солдати», який було демонтовано минулоріч із площі Європейської.

Про це розповіла заступник директора ВОКМ з наукової роботи Світлана Шароварська.

Світлина – з сайту ВОКМ.

«Спадок, що дістався вінничанам від тоталітарного режиму – пам’ятник «Три солдати» нині зберігається у підпорядкованому підрозділі – Комплексі пам’яті жертв нацизму (ставка «Werwolf» – Авт.). Розроблено проєкт Музею тоталітаризму, який заповнимо експонатами із фонду нашого музею», – інформувала С. Шароварська.

Поки що часові рамки виконання проєкту не визначено, через триваючий в країні воєнний стан. За словами С. Шароварської, кошторис для такого Музею складено, тож питання у фінансуванні.

А рештки полеглих у Другій світовій війні, що декілька десятків років для вінничан були місцем вшанування пам’яті загиблих у роки Великої Вітчизняної війни (термін, що вживався до 9 квітня 2015 року – дата, коли Верховна Рада України прийняла декомунізаційний пакет законів – Авт.), переміщено до меморіального комплексу по вулиці Київській. Пам’ять померлих оберігає атмосфера умиротворення, капличка та стрункі берізки.

Світлина автора сайту www.spinoza.in.ua

Bookmark the permalink.

Comments are closed.