Як я працював охоронцем…

Василь (ім’я змінено із метою захисту інформаційних джерел журналіста – Авт.) працює охоронцем у вінницьких маркетах. За цей час 20-річний хлопець познайомився із багатьма мешканцями міста і побачив їх «темну сторону». Професійного вигорання не зазнав й запевняє, що змінювати фах не збирається: хоча досвід і не позитивний, комунікації у різних життєвих ситуаціях стали ефективнішими. Своїми пригодами у роботі охоронцем він поділився із читачами нашого сайту.

«Я – воював, то можу взяти щось безкоштовно від держави!..»

…Якось до магазину зайшов чоловік у камуфляжі й почав набивати кишені товаром. Я побачив на камери і вийшов на залу, порадив «покупцеві» скористатись для зручності кошиком аби не тримати крам у кишенях. На що почув: «Чому я маю щось купувати? Я – воював. Можу взяти щось від держави безкоштовно!»…

Довелось пояснювати, мов дитині, що наша мережа магазинів – приватна власність. Власник проводить акції на знижки, сплачує податки, надає благодійну допомогу. Товар на поличках має свою ціну і кожен покупець про це знає – виключень не має ні для кого…

А сам у шоці. Такі заяви від людини, яка назвалась військовим?!?… Держава гарантує нашим захисникам стабільне грошове забезпечення та пільги з медобслуговування. Тож вони можуть дозволити собі придбати необхідне. Нащо ж намагатись вкрасти у цивільних, які працюють? Хіба це про захист? Це ж спроба дискредитації усіх, хто носить однострій!

Якби я дозволив цій людині винести товар із магазину без оплати, сплатив би збитки із своєї зарплати…

«А ми не знали, що магазин під охороною…»

…Одного разу зупинив групу підлітків із візком продуктів на декілька тисяч гривень, яку вони вивезли на вулицю повз касу. Діяли злагоджено, групувались та намагались прикрити візок від камер. Запросив усю «гоп-компанію» до себе у підсобку, показав, як працюють камери, викликав патрульних із представником ювенальної юстиції. А поки ми чекали полісменів, розпитую, чи малозабезпечені, чи потребують допомоги. Навіщо крали? «А у цьому магазині охорони ніколи не було», – кажуть. Виявилось, що у них то був не перший «похід» за продуктами. Постійно щось тишком виносили. Й не з біди. Так, заради втіхи…

Перевірки від власників та журналістські експерименти

…У Вінниці є якась «конторка», яка залучає безробітних на так звані позиції «таємних покупців». Із центру зайнятості постійно «постачають» їм контингент нібито на роботу. Насправді офіційно там нікого не працевлаштовують. Це ж не Держпродспоживслужба, яка займається захистом споживачів і люди там обізнані й навчені. Ці, що від тієї «шаражкіної контори», постійно приходять зі скандалами і ще й отримують за запис розмови і «моніторинг за анкетою» якісь 200-300 гривень. Розповідають, що власники замовляють такі перевірки для персоналу аби упевнитись у професійності та стресостійкості. А я думаю ще й конкуренти «підсер…ють» – замовив пару таких «перевіркок» і половина людей від стресу позвільнялись…

Окрема категорія – журналісти. Їм потрібні «герої» для написання статті і часто такими «героями» стають позитивні й сумлінні охоронці. Чи, навпаки, є за що «наїхати»: за затримання людини чи проведення огляду її речей, що неприпустимо, адже закон забороняє це робити будь-кому, окрім уповноважених працівників поліції. І якщо охоронець «нарвався» на такого журналіста – чекай «слави», що наздожене тебе у вигляді сюжету чи публікації. Щоправда, «журналістських експериментів» не зустрічав на роботі давненько – розуміють, що під час «воєнного стану» це недоречно…

Спілкувалась Наталія Журбенко

Вінниця недоотримала півтора мільйона гривень до бюджету

Півтора мільйона гривень недоотримав бюджет міста Вінниця із жовтня 2023-го року й посьогодні від «силовиків», яких звільнено від сплати військового збору законом № 2308-IX. Відтак, цьогорічні витрати міста довелось зменшити.

На світлині – заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський 

Про доходи та видатки цьогорічного бюджету представників інститутів громадянського суспільства Вінницької міської територіальної громади поінформував 26 листопада заступник міського голови Владислав Скальський та очільники профільних департаментів міської ради.

«Маємо надію – говорю від імені Вінницької міської територіальної громади – що «війна» закінчиться нашою перемогою якнайшвидше і ми зможемо фінансувати діяльність нашої держави. Не секрет, що наразі ті податки, платежі, збори, які збираються на рівні країни на 100% скеровуються «на війну». Бо на «війну» ми не можемо спрямовувати фінансову допомогу наших партнерів. Її ми спрямовуємо на забезпечення соціальних функцій держави: на пенсії, освіту та ін. Коли «війна» закінчиться, я сподіваюсь що ця видаткова частина («мінус» по недоотриманні військового збору – авт.) зникне. Бо головний пріоритет української держави сьогодні – це Перемога», – прокоментував запитання щодо недоїмки у міському бюджеті майже 1,5 млн грн військового збору.

В. Скальський підкреслив, що звільнення від сплати цього збору «силовиків» у 2022р. було «вольовим рішенням держави, проголосованим парламентом».

За словами директорки департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніни Лесь, зменшення ресурсу бюджету Вінниці змушує переглядати кошторис міста.

«У бюджеті Вінниці менший ресурс бюджету, який ми повинні спрямувати на наші видатки. І тут виникає пріоритетність – що у першу чергу ми маємо забезпечувати, щоб наші бюджетні установи вчасно отримували заробітну плату, щоб наші садочки-школи й бюджетна сфера були у теплі, електроенергії. Щоб наші дітки харчувались і місто було забезпечено транспортом, теплом, вчасно реагування на аварійні ситуації. Тому ми і корегуємо наші пріоритети», – додала А. Лесь.

Загалом, впродовж січня-жовтня поточного року бюджет громади отримав 6 млрд 23 млн грн (95 % від запланованих доходів, що на 9,4 % більше порівняно із минулорічними показниками).

Звітні зустрічі посадовців Вінницької міської ради із представниками інститутів громадянського суспільства міста Вінниці відбуваються планово. На зустрічах також присутні й зацікавлені представники депутатського корпусу.

Довідково. Військовий збір було впроваджено з 03 серпня 2014 року в зв’язку з набранням чинності Закону України від 31 липня 2014 року № 1621 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів”.

Його ввели як тимчасовий захід: «Тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановлюється військовий збір», – йшлося в момент запровадження нового оподаткування. В подальшому, у Податковому Кодексі України відбулись зміни й військовий збір встановлено без конкретних часових рамок “Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України”.

Ставка військового збору становить 1,5% об’єкта оподаткування.

У липні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон № 2308-IX про звільнення українських військових від сплати військового збору: «…не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації». Згідно постанови №244 від березня 2023р. застосування пільги з оподаткування військовим збором» здійснюється на «підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції та/або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил».

 

У НЕК «Укренерго» заявляють про «енергетичний терор» і заперечують «енергогеноцид населення»

Причина відключень електроенергії – енергетичний терор з боку “російської федерації”, а «імунітет» на відключення стосується лише об’єктів критичної інфраструктури. Тому заявляти про «енергогеноцид населення» – некоректно. 

Таку заяву на журналістський запит зробили у НЕК «Укренерго».   

«Головна і єдина причина відключень електроенергії – це енергетичний терор з боку російської федерації», – констатували у адміністрації енергокомпанії й наголосили, що наслідки чергової масованої ракетно-дронової атаки, яку ворог здійснив на енергооб’єкти України 17 листопада, розбалансували систему так, що відновити її безперебійну роботу «без застосування відключень не є можливим».

Відповідальність за роботу системи на місцях у НЕК переклали на адміністрації регіонів:

«Внесення адрес на графіки вимкнення на місцях є компетенцією операторів системи розподілу – обленерго».

Минає десятий день, а на місцях обленерго так і не врахували, що графіки погодинних відключень стосуються й житлових будинків, чиє життєзабезпечення – опалення та функціонування, напряму залежить від електропостачання.

Враховуючи, що такі відключення відбуваються в умовах воєнного стану, та ще й в опалювальний період, а у місті Вінниця, приміром, є житлові будинки, обладнані електроплитами і теплопостачання залежить від подачі електроенергії, у НЕК не вважають їх відключення від електропостачання «геноцидом цивільного населення».

Але й альтернативи на забезпечення мешканців таких будинків життєво необхідним місцеві органи влади поки що не запропонували.

Подібну ситуацію вінничани вже переживали минулоріч, коли через відключення електроенергії температура у квартирах опускалась до 8-10 градусів тепла.

 

 

Вінницька прокуратура порушила кримінальне провадження за ст. 171 ККУ щодо керівника МСЕК

Прокуратура розпочала розслідування за фактом перешкоджання журналістській діяльності керівником травматологічної МСЕК у місті Вінниці. 

Фото з сайту https://vinmse.vn.ua/

Про це йдеться у інформації, наданій місцевому журналісту.

«Вінницькою окружною прокуратурою Вінницької області… до ЄРДР внесено відомості… та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України», – йдеться у листі, що є у розпорядженні сайту ГО «СПІНОЗА».

Досудове розслідування проводить поліція.

Затримки із призначенням групи інвалідності керівник охорони здоров’я Вінниччини пов’язує зі… слідством

Фото – vin.gov.ua 

У порушеннях чинного законодавства щодо термінів для проходження медико-соціальної експертизи на Вінниччині керівник облздорову «звинувачує»… слідство. Мовляв, їх робота уповільнює звичні процеси у роботі установи в умовах воєнного стану.

Втім, жодних змін щодо термінів проведення експертизи у Постанові Кабінету Міністрів України №1317 від 3 грудня 2009 року “Питання медико-соціальної експертизи” – не відбулось. 

Про це директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна повідомила на усне звернення журналіста ГО «СПІНОЗА».

Керівник галузі запевнила – правоохоронці активно працюють, виявляючи порушення. Особлива увага, звісно, до медкарт та реабілітаційних програм чоловіків, які мають інвалідність. Медіа активно висвітлювали цю тему, приділивши підвищену увагу працівникам прокуратур.

Довідково. Директоркою Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна, за інформацією місцевих видань, стала 27 серпня 2020 року. До цього вона очолювала управління лікувально-профілактичної допомоги населенню того ж Департаменту й пройшла на вищу посаду за результатами співбесіди.

Вінницький міський ТЦК безпідставно виключає із обліку військовозобов’язаних-резервістів

Наша редакція днями отримала достовірні дані про БЕЗПІДСТАВНЕ виключення військовозобов’язаних-резервістів із військового обліку у місті Вінниці. Йдеться про Вінницький об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

“Медіа рясніють повідомленнями про те, як військовозобов’язані сплачують шалені суми хабарів аби уникнути призову. Натомість поза увагою правоохоронців залишаються факти безпідставного виключення із військового обліку осіб за підробними рішеннями ВЛК у 2019-му році. Виявляється, за цю “послугу” теж сплачували чималі хабарі, і, як правило, цим грішили самі військовослужбовці аби “з’їсти” свого конкурента із резерву на штабну посаду”, – розповідає наш інформатор.

Більш того, з’ясувалось, що Вінницький ОМТЦК та СП не володіє інформацією про кваліфікацію та освіту окремих військовозобов’язаних, яких так поспіхом “викидає” до непридатних! А ці дії відповідальних посадовців міського ТЦК підпадають під ознаки статті 111 Кримінального кодексу України і, звісно, підривають обороноздатність та загрожують національній безпеці.

“Розслідування щодо винних посадових осіб міського ТЦК триває, криміналісти працюють і халатна бездіяльність органів державної влади в частині недотримання законодавства у період воєнного стану обернеться посиленням кримінальної відповідальності”, – констатує інформатор.

У свою чергу наша редакція готова надати інформаційну площу задля публічного виправдання відповідальних осіб місцевих ТЦК, які вчинили злочин у період воєнного стану в Україні. 

Куди звертатись зі скаргами на роботу вінницького МСЕК №2

Соціальна адаптація “нових вінничан”, що мають статус внутрішньо переміщених не завжди успішна. Звісно, все залежить від супроводу, який переселенцям мають забезпечити органи влади. Але на практиці не все так добре, як звітують чиновники “на папері”. Так, кількість скарг на роботу медико-соціальних комісій у м. Вінниці побільшала – про це повідомляє сайт Вінницької міської ради Публічні звернення громадян – Publish (vmr.gov.ua).

Деякі “прибулі” до вінницької громади не знають елементарного – посадові обов’язки чиновників. Тому і пишуть не завжди “за адресою”. Хоча на зазначеному сайті є необхідна інформація.

Найбільше звернень – до директора Департаменту охорони здоров’я ВМР Олександра Шиша, якому доводиться відповідати на скарги і щодо роботи МСЕК:

“Діяльність МСЕК перебуває поза межами компетенції виконавчих органів Вінницької міської ради, зокрема департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради. Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи підпорядковується департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної військової адміністрації. (м.Вінниця, вул Хмельницьке шосе, 7, тел (0432) 66-12-05)”, – така відповідь повторюється на сайті ВМР неодноразово.

Це свідчить про халатне відношення до своїх посадових обов’язків тих, хто працює у МСЕК №2 та не проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед своїх відвідувачів. А також про відсутність бажання у директорки профільного Департаменту Ольги Задорожної ВОВА вберегти здоров’я людей від додаткових стресів та нервових навантажень.

 

Ерготерапевт із Вінниці пропонує мед від ста недуг

Для підтримки здоров’я і життєвого тонусу вінницький ерготерапевт Валерій Юр рекомендує натуральний мед. Рецепт простий: споживати, не зловживаючи, враховувати протипоказання.  

Фото із сторінки ерготерапевта Валерія Юра у соцмережі Facebook

Своїми знаннями про цілющі властивості меду він поділився із нашими читачами.

«Мед – традиційний продукт для споживання сезону осінь-зима, коли хвороби «агресують», а наш організм потребує підживлення. Рекомендовано – не більше 20 грамів на день для дорослої людини із метою профілактики. Досліджено, що мед має антибактеріальні та протизапальні властивості, загальнозміцнювальну дію. Так, із меду роблять теплі компреси на груди жінкам-годувальницям аби уникнути запалень. Зауваження – мед нагрівати до комфортної температури, але не більше 40 градусів. Сучасна косметологія активно використовує продукти бджільництва. Лікувальні бальзами та креми для суглобів, свічки для ароматерапії, імуномодулятори – фармацевти беруть «на озброєння» рецепти наших пращурів і пропонують у аптеках ліки із вмістом меду. Для хорошої роботи імунної системи та заряду бадьорості варто споживати мед вранці та увечері. Вранці він зарядить енергією, а увечері – простимулює «солодкий сон». Загалом, із використанням меду лікують близько сотні захворювань. Протипоказанням є алергічні реакції, порушення роботи ендокринної системи, не рекомендовано вживати мед дітям до двох років», – розповів ерготерапевт.

За словами фахівця, у медичній практиці застосовуються виключно методи профілактики, лікування, реабілітації та лікарські засоби, дозволені Міністерством охорони здоров’я України. А «народні цілителі», що пропонують різноманітні методи медолікування, повинні мати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством), виданий Міністерством охорони здоров’я України або уповноваженим ним органом.

Детальніше про це можна почитати у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення застосування методів профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та лікарських засобів і заняття народною медициною (цілительством)»

Активну промоцію властивостей меду роблять і у вінницьких СПА-салонах, де масажисти надають послуги із медових обгортань і, так званих, «антицелюлітних процедур».

Але Валерій Юр наголошує – найкращий відновлювальний план, аби організм людини запрацював повноцінно й побільшало приводів для оптимізму, запропонують дипломовані спеціалісти  галузі «Охорона здоров’я».

Довідково. Валерій Юр – член громадської організації «СПІНОЗА» із 2020-го року. Окрім улюбленої професії, й саморозвитку, опановує блогерство на своїх сторінках соцмережах.

 

Публікації про професійне становлення фахівця на нашому сайті /для прочитання натискайте на назву/:

Як «спінозівець» масаж опановує

Вінницький реабілітолог допомагає відновити здоров’я «гаджетозалежним»

Чи може вересклива працедавиця довести до інсульту?

Чим ГО «СПІНОЗА» допомогла ЗСУ

Вінницькі політреабілітологи щокварталу розглядають до 200-т заяв подолян – нащадків жертв комуністичного режиму

Перший зліва – представник Інституту Національної пам’яті Валерій Лациба, поруч – Микола Вижга.

Вінницька комісія з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991р.р. щокварталу розглядає до 200-т заяв від нащадків потерпілих. Фахівці активно працюють на Вінниччині вже п’ятий рік.

Про це журналістка ГО «СПІНОЗА» дізналась від членкині комісії, начальника відділу Державного архіву Вінницької області Любові Загородньої.

За її словами, із прийняттям Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991р.р.», ті, хто має документальне підтвердження переслідувань родини за політичними, класовими, національними, релігійними мотивами чи був репресований, має звернутись до регіональної комісії.

Прийом заяв на визнання реабілітованим (потерпілим від репресій) проводить секретар регіональної комісії Микола Вижга. Перше засідання відбулось напочатку квітня 2019 року. Й надалі – щоквартально.

Дітей реабілітованих, як правило, визнають потерпілими, що дозволяє відновити моральну і соціальну справедливість щодо цих осіб. Але, за словами М. Вижги, зараз, здебільшого, за родинну репутацію «б’ються» вже онуки та правнуки. Бо самі потерпілі та їх діти, за плином часу, почили у Бозі.

Справи кандидатів на реабілітацію розглядаються індивідуально і дуже ретельно. Особлива увага – до учасників партизанського руху на Поділлі. Досвідчені архіваріуси пригадують, як за радянських часів відбувалась «магія», коли списки партизан переглядались неодноразово із 1944-го по 1991-й рік і збільшувались пропорційно до кількісті пільг та грошових компенсацій від комуністичного режиму.

Але мода на «партизанщину» минула швидко. Із прийняттям у 2015-му році Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Це відбулось за Президентства Петра Порошенко.

І миттєво від «подвигів» тих «магічних партизан» стали відхрещуватись їхні нащадки. У кулуарах вінницького держоблархіву пошепки обговорюють, як дехто із колишньої партеліти, про всяк випадок, навіть не згадує колись популярні родинні зв’язки, «забуваючи» біографію роду.

А Реабілітація жертв політичних репресій в СРСР  в Україні триває із 1991-го року. Відновлення історичної пам’яті на 33-й річниці Незалежної не завершено.

Довідково. Національна комісія з реабілітації жертв комуністичного режиму розпочала свою роботу у липні 2019-го року. На цей час було створено 18-ть регіональних комісій.

Для зручності бенефіціарів закону про політреабілітацію, Український інститут національної пам’яті розробив роз’яснення та рекомендації, із якими можна ознайомитись ТУТ.

 

Рекомендуємо прочитати:

Тоталітаризм – до музею! Проєкт Вінницького краєзнавчого втілиться на «Werwolf» у Стрижавці

У Вінниці спроможні дослідити родові страхи Порошенко та Зеленського

 

Чому очільник вінницьких письменників здійснив “держпереворот”?

Керівник Спілки письменників Вінниччини Вадим Вітковський “перевернув” державний символ – прапор України?!? “Помилку”у своїй книзі “На вістрі часу” визнав лише тоді, коли із авторством Вітковського ознайомився журналіст ГО “СПІНОЗА”.

Книга “На вістрі часу. Органи державної безпеки України на Вінниччині (Поділлі) 1917-2007р.р.” розповідає про безчинства та каральні місії новостворених силових структур радянської влади та роботу Служби безпеки України по відновленню історичної пам’яті. 

До Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Отамановського вона надійшла у якості подарунка. То що ж таке написав голова письменницької “гвардії” нашого краю?

“Якщо ми з вами живемо в Державі, головними символами якої є жовто-блакитний стяг і золотий тризуб, то… депутати парламенту від Комуністичної партії України не носять на лацканах жакетів затверджених законодавством однотипних жовто-блакитних депутатських прапорців…”, – пише Вадим Вітковський

(стр. 270-271).

Але ж… звертаючись до Конституції України – нашого основного Закону, читаємо:

Тобто, верх прапору – синій!!!

Як коментує екс-очільник пресслужби СБ України Вадим Віктовський свій текст:

ОТАКОЇ!

Так і залишилось “поза кадром” – навмисне автор припустився цих помилок, чи “насолив” інвесторам, які не захотіли вкладати кошти у його проєкт із помилками… Розтулмачити публічно для читачів сайту ГО “СПІНОЗА” власні “Error 404” письменник не спромігся.  

Його колеги “по перу”, яких журналіст попросив прокоментувати “держпереворот від Вітковського”, пояснили це “сучасними тенденціями маркетингу”. Мовляв, таким чином автор хотів привернути увагу читачів. 

Втім, це алібі виглядає доволі слабким, адже у співавторстві із В. Вітковським виступили понад 20 дописувачів. 

Дивно, що жоден із них не звернув увагу на неуважність Вадима Вітковського і не вказав на помилку у тексті чи,  безпосередньо у типографії при наборі тексту.  

Світлини із Вадимом Вітковським взято із його персональної сторінки у соцмережі Facebook