Підлітки та пенсіонери змагались у мистецтві дискусій у французькому ресторані у Вінниці

У понеділок, 20 листопада, у Вінниці відбувся другий обласний Форум волонтерів під егідою громадської організації «ЦЕНТР СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ РОДИННОЇ АКТИВНОСТІ „ЛЕГКО.СПЕЙС“». На заході зустрілись більше ста волонтерів, які представляли громадські об’єднання Вінниччини.

Захід відвідав і волонтер ГО «СПІНОЗА».

«Форум провели за підтримки ООН та інших міжнародних організацій. Ми, волонтери, обговорювали та дискутували на важливі теми сьогодення. Однією із них стала українізація. Обговорювали, як сприяти поширенню української мови в суспільстві та побуті, як показати людям переваги спілкування державною мовою. Також топ-темою була інтеграція внутрішньо переміщених осіб на новому місці. Я знаю людей, які були вимушені покинути свої домівки та не можуть знайти коло друзів і спілкування. Міркували над тим, як сприяти їх адаптації», — розповів Денис Дажук.

За словами волонтера, вікових бар’єрів організатори не ставили: запрошували від підлітків до пенсіонерів. Захід розподілили на три блоки. У кожному обговорювалась своя тема: воєнний стан, громадська активність, міграційні процеси тощо.

Різний вік, досвід, інформація дозволили вибудувати ефективну комунікацію і представити ці напрацювання на загал.

«В цілому захід був цікавий, адже я познайомився з великою кількістю людей, дізнався багато цікавої інформації та гарно провів час», — підсумовує Денис.

Стажер ГО «СПІНОЗА» Денис Дажук 

 

На світлині: голова Правління ГО «СПІНОЗА» Наталія Журбенко і стажер організації Денис Дажук

Програма ментального здоров’я українців від Президентки – фікція чи реальність?

До сімейного лікаря скеровує Національна служба здоров’я України людей, які відчувають погіршення ментального здоров’я. Але чому заклади первинної медико-санітарної допомоги економлять на посадах штатних психологів?

Інформацію про психологічні послуги від сімейних лікарів оприлюднено на сайті НСЗУ.

Як запевняють у НСЗУ, сімейний лікар може «помітити симптоми та провести скринінг на депресію. І після результатів скринінгу сімейний лікар скерує пацієнта до відповідного фахівця – психіатра чи психотерапевта».

Йдеться про стани, які клієнт/пацієнт не може подолати самостійно або за допомогою підтримуючого оточення й потребує медикаментозного лікування.

У НСЗУ гарантують безоплатність цих послуг в рамках Програми медичних гарантій НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Також у межах цього пакета сімейні лікарі надають психологічну підтримку членам родини, які доглядають за пацієнтом.

В разі, якщо медикаментозної підтримки людина не потребує, є можливість скористатись послугами психолога.

Так, за номером контакт-центру НСЗУ 16-77 можна уточнити наявність та розташування медичних закладів в регіоні проживання, які надають послуги психолога. Або самостійно скористатись онлайн мапою на сайті НСЗУ.

Наприклад, у місті Вінниці – 16 медичних закладів, які уклали із НСЗУ договір за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах». Однак, жоден із 5-ти комунальних підприємств – Центрів первинної медико-санітарної допомоги до цього переліку не входить.

Тобто, штатних посад психологів там не має.

Довідково. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) була створена в 2018 році. 

У Вінницькому міському суді пошляків не рахують

Вінницький міський суд Вінницької області не веде облік процесуальних документів із навмисним згадуванням анекдотів сороміцького змісту, що подаються сторонами у цивільних, кримінальних, а також окремих адміністративних справах.  

Таку відповідь на інформаційний запит ГО «СПІНОЗА» надали у Вінницькому міському суді Вінницької області після публікації на сайті «Вінницький адвокат Б. подав до суду… сексанекдот».

«Інформація… не створювалась судом в рамках формування статистичних звітів, форми яких затверджені ДСА України… технічні можливості… не дають змоги… ідентифікувати запитувану інформацію», — повідомили працівники суду.

          Журналіст ГО «СПІНОЗА» запитував:

 • Чи траплялись випадки у судовій практиці 2022-2023 року, коли судді ВМС Вінницької області отримували процесуальні документи, у яких містились анекдоти сороміцького змісту?

 • Чи правомірне подання процесуальних документів, які містять сороміцькі анекдоти, до суду?

 • Чи передбачає чинне законодавство України покарання у вигляді штрафу або притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката, який підготував та надав суду документ із сороміцьким анекдотом?

Отже, своєю відповіддю посадовці ВМС Вінницької області підтвердили те, на чому неодноразово наголошували користувачі їх послуг: розгляд справ, особливо, без виклику сторін, нерідко проходить із порушенням прав як учасників справи, так і самих суддів та персоналу суду.

Ст. 6 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачає, що здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Отож, анекдот сексуального характеру, який чомусь закортіло згадати у процесуальному документі окремому вінницькому адвокату, можна розцінювати як прояв неповаги до судді та суду.

Як покарали цього адвоката, який замість юридичної допомоги, організував «підставу» для свого клієнта — редакції не відомо. Але дізнатись про це можливо на суспільний запит. Як і оприлюднити повне прізвище, ім’я та по-батькові пошляка, а також номер його адвокатського свідоцтва.

Від редакції. Сподіваємось, сексанекдоти у процесуальних документах до Вінницького міського суду не стануть загальновживаною адвокатською практикою.

Вінницький адвокат Б. подав до суду… сексанекдот

Відомий вінницький адвокат Б. — україніст, патріот та правозахисник — написав у процесуальному документі місцевому судді… скрабрезний анекдот про бл…дь.

Подія відбулась у Вінницькому міському суді Вінницької області.

Далі – цитата:

«…доречним є навести відомий анекдот, в якому конкурент привселюдно звинуватив торговця в тому, що його дочка – повія, щоб покупці обходили його крамницю. Торговець обурився: «Так у мене немає дочки!». На що почув у відповідь: «А тепер йди й розкажи про це всьому базару», — йдеться у процесуальному документі, який прийняв суддя.

Адвокат мети досяг лише у тому, що, як виявилось, у судді є… донька. Цілком передбачувано суддя сприйняв анекдот двозначно і, розлючений та на емоціях, прийняв рішення про відмову у судових претензіях адвоката.

В подальшому адвокат не постраждав – його не оштрафували за дрібне хуліганство, не позбавили ліцензії і навіть не викликали на засідання дисциплінарної комісії аби пожурити за недостойну поведінку. Біда у тому, що у цій справі отримав збитки… позивач, який довірився професійності адвоката-пошляка.

Непосвячений у юридичні тонкощі, позивач міркував, що, знаючи «підводні рифи» суддівського корпусу, цей анекдот допоможе судді  уважніше поставитись до справи загалом. Бо у кулуарах суду поговорюють, що судді ВМС взагалі не звертають уваги на зміст документів, що їм подаються й приймають рішення не зовсім на законодавчих підставах, чим і привертають увагу НАЗК.

Від редакції. Сподіваємось, сексанекдоти у процесуальних документах до Вінницького міського суду не стануть загальновживаною адвокатською практикою.

Чи внесуть вінницьку суддю до реєстру корупціонерів?

Нацагенство із запобігання корупції розпочало повну перевірку декларації судді Вінницького міського суду Вінницької області Юлії Валерієвни Медяної за 2022 рік.

Про це повідомляє НАЗК.

Перевірка триватиме до 3 січня 2024 року. Причиною перевірки є підозра у недостовірності відомостей про доходи та витрати судді.

Юлія Медяна займається справами цивільного, адміністративного та господарського права.

В разі підтвердження підозри, ім’я корупціонера з’явиться у реєстрі. Реєстр корупціонерів знаходиться ТУТ.

Як інформують інтернет-джерела, чоловік Юлії Медяної – Володимир Михайлович Медяний — суддя Вінницького апеляційного суду. Племінник теж працює у суді – Сергій Ігоревич Павлович — начальник відділу інформаційно-технічного забезпечення Вінницького міського суду.

Українка та поляк у Варшаві торгують смачними… «піпіськами»

Вафлі-хаус Dickery – екзотичний й вельми популярний стріт-фуд у центрі Варшави, де молода пара власників — українка Руслана та поляк Крістіан продають солодощі у вигляді… пенісів та вагін.

За рік вони створили мережу з п’яти закладів – у Варшаві, Кракові, Лодзі, Гданську та Катовіце.    

Цікаво приводити сюди туристів, схильних до епатажу, — розповідає відвідувачка Ірен. – Дехто викладає свої прикольні фотки із закладу в Інстаграм.

Кондитерські вироби із еротичним підтекстом випікають, як вафлі, із заварного тіста. За бажанням, можна додати усередину наповнювачі із шоколаду, карамелі, крему – на вибір. Зверху солодкі «примхи» прикрашають посипкою, сезонними ягодами та фруктами.

Мене запросив сюди бой-френд. Я замовила «класику» — вафлю у вигляді пенісу у шоколаді та із полуницею. Він – теж пеніс. Не знаю, чому, — сміється Злата.

Здебільшого, відвідувачі закладу – молодь, яка приходить повеселитись, зробити фотки. Інтимності атмосфері додає невеличке камерне приміщення на три столики. Тож гості довго не затримуються, інколи беруть їжу на виніс.

Ціни – не низькі. Приміром, пеніс із шоколадом обійдеться у 16 злотих, з кремом – вже 19, якщо додати посипку – це ще 3 злотих. Отже, повний комплект орієнтовно вартуватиме — 21 злотий. До солодощів можна замовити каву чи чай.

На жаль, за розміром та формою вироби обрати неможливо. Форми для випікання – стандартизовані, отже, любителям солодкого доводиться задовольнятись тим, що є.

Для світу кондитерські вироби у формі статевих органів не новина.  Зокрема, у Нью-Йорку Сполучених Штатів Америки бізнес під назвою Dickery пропонує печиво у формі «піпісьок».

«Шахрайка» з Вінниччини видавала себе за адвокатку

     «Юристка» з Вінниччини нестиме кримінальну відповідальність за адвокатську діяльність без офіційних документів.

      Інформація стала відома після розголосу, що зчинився у журналістському середовищі.

      Встановлено, що Свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю жінка отримала офіційно лише у 2018 році.  А до того багато набідокурила людям у справах по власності із землею та нерухомістю. Кримінальне провадження ведеться за ч.1 ст. 190 ККУ. У подальшому можлива перекваліфікація.

     Скільки «юристка-артистка» назбиткувала на некваліфікованих послугах, що спричинили потерпілим матеріальну та моральну шкоди, поки що правоохоронці не оприлюднюють.

 

«Кармотерапію» у подружній парі починаємо з… чоловіка», — український кармотерапевт Сергій Скляренко

Автор запатентованого методу «Кармотерапія» український психолог Сергій Скляренко, певен – у сімейних стосунках «важчу» карму несе чоловік, тож і терапію розпочинають із адаптації чоловіка до сімейних стосунків.

Ключові завдання кармотерапевта в проведенні парної терапії:

 • діагностика та виявлення проблеми;
 • виявлення ресурсу і визначення точок зростання, до яких партнери можуть прийти; 
 • об’єднання ресурсів партнерів в одне ціле.  

Основні етапи парної терапії:

 • окреслення прояву негативних та позитивних якостей субособистостей кожного з партнерів; 
 • відкриття ресурсів в субособистостях кожного із партнерів та надання рекомендацій з напрацювання позитивних якостей, які вже закладено в них;
 • з’ясування причин, що є перепоною до гармонійних стосунків у парі;
 • пострекомендації парі.

Конфлікт, як рушійна сила?

Професійний кармотерапевт проводить глибинний аналіз субособистісних характеристик обох партнерів. Фундаментальне завдання – спровокувати конфлікт задля прояву усіх диструктивів у типовій поведінці партнерів, що, як правило, глибоко у підсвідомості, з метою подальшої трансформації.

Розпочнемо з «Адама»  

Так, аналізуючи прояв субособистостей дружини, кармотерапевт веде діалог із її чоловіком, демонструючи емпатію. На цьому етапі кармотерапевт має стати кращим другом чоловіка, який розуміє погляд чоловіка на причини виникнення проблем у стосунках. Він має пояснити чоловікові, що, як спеціаліст, виявив деструктив у відносинах, і знає чому для чоловіка так складно знайти порозуміння із дружиною. 

Відчуваючи на даному етапі терапії сторонню підтримку, чоловік відкривається у своїх переживаннях і почуттях, адже спеціаліст розділяє його точку зору на поведінку дружини. 

Дружина знаходиться у ролі спостерігача за діалогом «кармотерапевт-чоловік» і фіксує реакції та висловлювання чоловіка про неї. Мета спостереження – усвідомлення, в яких моментах вона проявила себе в деструктивних якостях своїх  субособистостей, почути відверті переживання з цього приводу чоловіка. Спостереження в даному випадку допомагає їй самостійно віднайти «джерело походження» своїх руйнівних субособистостей.

Після діалогу про неадаптивну поведінку дружини у стосунках, кармотерапевт поволі транслює посил, що у чоловік теж не ідеал, і має певні негативні особливості, що можуть не задовольняти дружину. Він висуває гіпотезу, що саме ці якості могли спричинити прояв негативних рис дружини. Підсумовуючи етап, кармотерапевт наголошує чоловіку на позитивних якостях його дружини.

Увага – на «Єву»

Наступний крок — діалог «кармотерапевт-дружина». Акцентуємо увагу чоловіка, яким чином він може сприяти зміні негативних якостей партнерки у позитивні. Кармотерапевт вибудовує відкриті стосунки з дружиною через розуміння причин її поведінки у складних ситуаціях в парі та проявів її негативу.

Після того, як кармотерапевт підсилив роль дружини, пояснив мотиви її поведінки, він займає позицію її «захисника». На цьому етапі спеціаліст із дружиною обговорюють деструктив чоловіка і причини його появи. В цей момент вже чоловік — спостерігач.

Йому забороняється розмовляти, коментувати, захищати себе. Завдання — сприймати інформацію, яку висловлює кармотерапевт про нього дружині, а також відслідковувати реакції дружини під час цього діалогу. 

Заключний етап розмови — виявлення позитивних якостей чоловіка.

Підсумовуючи, кармотерапевт повертається до діалогу з чоловіком аби акцентувати увагу пари на його позитивні якості та як саме вони можуть впливати на трансформацію дружини і навпаки. У такий спосіб кармотерапевт проводить декілька діалогів з парою.  

Час «збирати каміння»

Головний терапевтичний ефект даного виду терапії відбувається на етапі зворотного зв’язку, коли кармотерапевт розкриває негативні якості партнеру про іншого через діалог, де взаємні висновки формують учасники терапії. Слухаючи обговорення своїх деструктивних якостей, у них є можливість спостерігати власні реакції та почуття. В цей момент відбувається рефлексія – аналіз поведінки.

Робота в парній терапії розрахована до трьох годин з двома (або більшою кількістю) перервами по 10-20 хвилин. Під час перерви та самої терапії парі заборонено спілкуватись один з одним, висловлювати будь-які репліки, давати коментарі та виправдання по темі терапевтичного процесу.

Спілкування відбувається виключно у діалогах: «кармотерапевт-чоловік» та «кармотерапевт-дружина».   

Під час перерви партнери мають максимально абстрагуватись від інформації, отриманої під час роботи. Перерву рекомендовано проводити на самоті.

Особливості парної терапії у кармотерапії

 • партнерам не обов’язково проходити індивідуальну терапію перед роботою; 
 • партнери мають усвідомлювати необхідність відвертої розмови утрьох*;
 • якщо під час терапії один з партнерів відмовляється продовжувати роботу, терапія припиняється. Робота з іншим партнером не продовжується. Відповідальність за припинення терапії несе пара, а не кармотерапевт;
 • за потреби, парну терапію можливо проходити сеансами по 3-4 рази на місяць.

*Завдання кармотерапевта перед початком терапії провести співбесіду з партнерами й дізнатись, наскільки кожен з них готовий відкриватися один перед одним, розповісти внутрішні переживання та всі приховані емоції, почуття відносно своєї половинки. Даний вид ефективний, коли пара перебуває на межі розлучення і тотального непорозуміння один з одним або переживає сімейну кризу.

Метод парної терапії дозволяє виявити проблемні та ресурсні якості субособистостей партнерів у сумісності. Завдяки чітким теоретичним рекомендаціям та індивідуально підібраним практичним інструментам (медитативні, гіпнотичні, арт-терапевтичні та інші методики) негативні якості партнерів трансформуються. Трансформація стає рушійною силою для порозуміння й пошуку нового шляху у стосунках. За результатом парної терапії і отриманої інформації один про одного партнери мають шанс зміцнити відносини і стати справжнім єдиним цілим.

Основні поняття.

Терапія подружніх пар – вид терапії, націлений на пропрацювання деструктивних ситуацій у відносинах між партнерами, виявлення проблемних зон та їх трансформацію у ресурс пари завдяки роботі з кармотерапевтом. 

Кармотерапевт – фахівець, який має спеціалізовану психологічну освіту і володіє авторськими методиками С. Скляренка з роботи з клієнтами. Отримання кваліфікації передбачає 1,5 роки навчання у міжнародній Школі Студії трансформації та складання іспиту. У разі успішного проходження усіх етапів навчання, випускник отримує диплом кармотерапевта,  що надає законодавчо закріплене право на практику за методом “Кармотерапія”.

Кармотерапія базується на методі гендерної підміни – це перехресна робота з опонентами, скерована на виявлення негативних емоцій та почуттів партнерів у взаємовідносинах.

ДОСЬЄ КАРМОТЕРАПЕВТА

Скляренко Сергій Русланович  

28.02.1992, м.Київ  

📅 28.02.1992, м. Київ, неодружений

🎓 Магістр логістики та комерційної діяльності, КНТЕУ

🎓 Магістр психології (з відзнакою), УГСП

👨‍🏫 Викладач психології

🔬 Аспірант кафедри психології, УГСП

✍️ Автор наукових статей:

🔗 [Посилання на статтю 1]

🔗 [Посилання на статтю 2]

🔗[Посилання на статтю 3]

📜 Стаття до друку: «ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФОРМУВАННЯ АСЕРТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ ПСИХОЛОГІВ-КОНСУЛЬТАНТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ» [Посилання на статтю]

🔗 [Посилання на статтю 4]

🔗 [Посилання на статтю 5]

🎙️ Учасник всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій

📚 Навчання в Українській асоціації психосинтезу та психотерапії

🤝 Член Української асоціації психосинтезу та психотерапії (№050921 до 31.12.2024)

👥 Голова ГО «Психологія людської долі»

🔍 Президент асоціації «Кармотерапії та психології»

💼 Засновник «Студії Трансформації Сергія Скляренка»

📜 Засновник та керівник міжнародної школи «Матриця долі»

🙏 Автор медитативних практик та методів трансформації

🙏 Автор запатентованої методики ,,Кармотерапія,,

Редагувала Маша Олександрова

Керівник слідства Вінниці «заздрить» потерпілим від злочинів?

Начальник слідства Вінницького РУП Олег Колодяжний вважає, що потерпілі від злочину заробляють на репарації.

Про це він заявив цього вівторка у Вінницькому міському суді Вінницької області під час перерви у судовому засіданні про закриття кримінального провадження.

«Ви що, нашими руками (поліції) собі хочете гроші заробити?», — емоційно пояснив небажання своїх підлеглих розслідувати справу начальник слідчого відділення СВ Вінницького РУП ГУ НП у Вінницькій області капітан поліції О. Колодяжний.

Якось дивно виглядає, що О. Колодяжний не знає (чи навмисне прикидається «дурником») чинного законодавства за яким потерпілий має право на матеріальне відшкодування заподіяної шкоди. Про це неодноразово інформує й спеціально запроваджений сервіс безоплатної правничої допомоги. Зокрема, із обвинувачуваним/підозрюваним потерпілий може укласти угоду про примирення із відшкодуванням заподіяної шкоди на всіх стадіях кримінального провадження. Саме в цьому й полягає завдання слідства – діяти за законом та забезпечувати правопорядок під час розслідування. Тим важливіше – діяти якісно й продуктивно під час «воєнного стану». А може О. Колодяжний «вигорів» на роботі й починає «заздрити» потерпілим від злочинів?!? Якщо так, у цьому випадку напрошується тільки оціночне судження – «дурненький».

Це не перший «прикол» від Вінницького РУП, окремих працівників якого постраждалі пересічні грубо називають «ху.соcами». До редакції надходить інформація від потерпілих у кримінальних провадженнях, де поліція чомусь вимагає гроші за об’єктивне слідство. Про одну із таких писав і наш сайт.

P.S. Редакція готова розмістити офіційні коментарі з приводу можливого недофінансування органів правопорядку та наданої їм фінансової та матеріально-технічної допомоги на розвиток від окремих громадських організацій.

Керівник Вінницького ендокриндиспансера морально пригнічений ситуацією зі звільненням

Фото з сайту Прудиус Пилип Григорович (logos-ukraine.com.ua)

Керівник Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центра 71-річний Пилип Прудиус морально пригнічений діями облРади щодо звільнення.

Про це він повідомив виданню NaПарижі.

«Про юридичний бік ніхто не каже. Жодних порушень. Але є моральний…», — додав Пилип Григорович, пише автор видання Ігор Заіковатий.

Звільнення керівника медзакладу відбулось на підставі закінчення контракту.

«Всі знали терміни, ніхто нічого додатково не казав. Нас викликали – запропонували інший статус. Мене призначили тимчасово виконуючим обов’язки. Я погодився», — пояснив Прудиус.

Зараз Пилип Григорович у статусі виконуючого обов’язки. Зазначає, що проведення конкурсу на заміщення посади можливо протягом 12 місяців після закінчення воєнного стану.

Довідково. Пилип Григорович Прудиус очолює заклад з 1984 року. У 2000-х, за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм йому було присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України» (2007). За розвиток вітчизняної системи охорони здоров’я, надання висококваліфікованої медичної допомоги лікаря нагородили орденом «За заслуги» III ступеня (2013). Він є академіком Української технологічної академії, членом бюро Української діабетичної федерації, президії Асоціації ендокринологів України, Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету.