ДБР розслідує шкоду, завдану поліцією вінницькій журналістці

Слідчі ДБР розслідують злочин, вчинений патрульними вінницької поліції щодо місцевої журналістки.

Про це ГО «СПІНОЗА» стало відомо із власних інформаційних джерел.

Прецедентом для кримінального провадження стала підробка документів поліцейськими при накладенні адмінштрафу за неносіння журналісткою маски у громадських місцях у 2021 році. Полісмени, використовуючи виконавчу службу, намагались примусити журналістку сплатити три адмінштрафи за відсутності на це законодавчих підстав, продемонструвавши невігластво у знанні чинного законодавства України та, зокрема, Кодексу про адмінправопорушення.

Поки що «силовики» публічно не визнали свою провину та добровільно не відшкодували жінці завдану ними моральну та матеріальні шкоди.

За фактом фальсифікації адмінстягнень ведеться слідство.

Нагадаємо, карантинні заходи в Україні, за постановою Кабінету Міністрів Україні №1236 від 09.12.2020р. тривають до 30 червня 2023р.

Кінець ері хабарників у «білих халатах»? Медогляд військовозобов’язаних контролюватиме НСЗУ

Кабінет Міністрів України прийняв постанову про фінансування цивільних медзакладів за програмою медгарантій при медичному обстеженні військовозобов’язаних. Вартість пакету послуг Нацслужба здоров’я України оцінила у 883 гривні. Поки що жоден із медзакладів України не виявив ініціативи проводити такі комплексні медогляди.

«Щоб посилити спроможність військово-лікарських комісій у Програмі медичних гарантій запроваджується новий пакет, який дозволить залучити до роботи комісій цивільні медзаклади. Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів України. Ознайомитися з постановою можна за посиланням.
Пакет передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів військово-лікарських комісій (ВЛК), що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.  Національна служба здоров’я України укладатиме договори з цими закладами та забезпечуватиме оплату наданих послуг – 883 грн за один комплексний медичний огляд», — йдеться у повідомленні на сайті НСЗУ.

В межах пакету “Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки” визначено:

  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • направлення, за наявності показань, в інші медичні заклади для проведення необхідних консультувань та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби;
  • оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.

У приватній розмові працівниця НСЗУ Вікторія повідомила ГО «СПІНОЗА», що наразі пакет не діє, оскільки це поки що перспективний план роботи на 2023 рік. Медзакладів, які б могли надавати якісні послуги й брати на себе відповідальність за висновки своїх фахівців, МОЗ України ще не визначило. «Оголошення на новий пакет НСЗУ відкриє після погодження специфікацій МОЗ України», — констатують у НСЗУ.

 

Заборонений в Україні антибіотик продають без рецепту й учетверо дорожче

«Чому ціна на «Вільпрафен» зросла в чотири рази?» — цікавляться пацієнти отоларингологів. Цей антибіотик пройшов реєстрацію на українському ринку у 2017 році й добре себе зарекомендував у практиці лікування ЛОР-захворювань.

Однак, у 2021 році, за даними сайту tabletki.ua  звернення ТОВ «Астеллас Фарма» спонукало Мінохорониздоров’я України відкликати цей лікарський засіб з ринку. Причина – виявлення бракованої партії.

Втім, заборонений до реалізації препарат й надалі продають. Через мережу Інтернет, «з-під поли» через знайомих працівників у фарміндустрії. За спекулятивною ціною в чотири рази дорожче від колишньої вартості.

Причому, стрибок ціни відбувся у лютому 2023 року і припав на час введення в Україні воєнного стану.

Як «свідчить» Google, географія походження «Вільпрафену», що реалізується в Україні – Італія.

ГО «СПІНОЗА» конфіденційні джерела повідомили —  здебільшого, антибіотик італійського виробництва продають через мережу аптек Одеси та Києва.

Відомо, що в Україні діє заборона на придбання антибіотиків без електронного рецепта лікаря. Електронний рецепт пацієнт зможе отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем, а також у лікарів-ФОП, які отримали ліцензію на медпрактику. Умова — реєстрація в ЕСОЗ. Норми про відпуск антибіотиків за електронними рецептами МОЗ затвердило наказом від 21.07.2022 № 1284.

Довідково. У складі «Вільпрафену» — джозаміцин. Джозаміцин розроблений японською компанією «Yamanouchi», та застосовується у клінічній практиці з 1970 року для лікування інфекційних захворювань, спричинених чутливими до джозаміцину мікроорганізмами (Chlamydia trachomatis та Chlamydia pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Legionella pneumophila); грампозитивних бактерій (Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes таStreptococcus pneumoniae (pneumococcus),Corynebacterium diphteriae, грамнегативних бактерій (Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis), а також проти деяких анаеробних бактерій (Peptococcus, Peptostreptococcus, Clostridium perfringens). Незначно впливає на ентеробактерії, тому мало змінює природну бактеріальну флору шлунково-кишкового тракту. Ефективний при резистентності до еритроміцину. Резистентність до джозаміцину розвивається рідше, ніж до інших антибіотиків групи макролідів.

Призначається «Вільпрафен» при інфекціях ЛОР-органів та дихальних шляхів, стоматологічних інфекціях, інфекціях шкірного покриву та м’яких тканин, інфекціях сечостатевої системи.

Фестиваль української культури та моди у Сінгапурі підтримали й земляки із Вінниччини

На початку квітня у Сінгапурі відбувся Фестиваль української культури та моди. Ініціатори – посольство України у Республіці Сінгапур – нарахувало понад тисячу гостей, яких привабила можливість знайомства із українською кухнею, модою, активною ІТ-індустрією та мистецтвом. Своїми враженнями від події із ГО «СПІНОЗА» поділились відвідувачі.  

«На вході зустрічала висока зростом й симпатична дівчина, вітала щирою українською мовою, вгощала цукерками в обгортці у синьо-жовтих кольорах національного прапору. Дітлашню приємно вразила гостинність, тому малеча із задоволенням взяла участь у всіх майстер-класах, які проходили в окремій кімнаті», — розповіла нам Наталія.

Одяг, сувеніри, смаколики – гостей дивували вареничками та сирничками, вишиванками та прикрасами. Однак, борщику не було. Це трошки засмутило тих, хто із дитинства пам’ятає смак традиційної страви, яка минулоріч увійшла до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Гості насолоджувались милозвучним співом українських вокалістів, дякували за «живий» концерт. Також кожен із візитерів отримав синьо-жовтий прапорець.

За словами Наталії, івенти для дітей настільки прийшлись їм до вподоби, що дівчатка із гордістю прогулювались виставковою залою в українських віночках та власноруч виготовлених браслетах.

Звісно, що розмальовки із червоною калиною вони також прихопили із собою додому на згадку.

Партнерами заходу, зокрема, виступила Європейська торгівельна палата у Республіці Сінгапур.

Окремі світлини взято із сайту посольства України у Республіці Сінгапур

Як із вінницької багатоповерхівки викрали портрет Президента?

Вже три місяці залишається загадкою навіщо із вінницької багатоповерхівки викрали портрет Президента України Володимира Зеленського. Мешканці будинку обговорюють подробиці крадіжки, а поліція шукає зловмисників.

За словами власниці майна, окрім портрета у рамочці першої особи, з коридору на поверсі винесли демонтовані міжкімнатні двері, виставлені на продаж та патріотичну авторську картину.

«Кому знадобився портрет, навіть не припускаю. Стояв собі й стояв майже місяць, а потім – вкрали. Звісно, що зверталась до мешканців будинку із проханням допомогти встановити крадія чи крадіїв. Минуло три місяці — викрадене дотепер не повернуто», — розповідає жінка.

«Не бачили, як то всьо виносили», — стверджує наймана власниками житла трійця «охоронців».

«Якісь любителі мистецтва бешкетують», — підтримують позитивний настрій потерпілої близькі люди.

«Відчепіться зі своїми питаннями!» — агресує один із можливих свідків події.

 

Продовжити читати

Чи «схвалює» вінницька пані суддя порушення прав людини освітянкою?

Неоднозначний прецедент заклала у своїй Постанові від 03.02.2023 року суддя Вінницького міського суду Вінницької області пані Ганна Гайду.

Правова позиція служительки Феміди наступна: навіть щиросерде зізнання вчительки вінницької школи у агресії патлатого вихованця – не підстава для адмінстягнення.

 

Матеріали повернуто до поліції на доопрацювання. Для розгляду справи суддя потребує вагоміших доказів. А допоки їх не зібрано — віри каяттю «собачої мами» та показанням потерпілої суд не йме.

Цікаво, чи уникне покарання особа, ймовірно, із низьким рівнем соціальної відповідальності? Адже у досудовому порядку вчителька письмово висловила небажання відшкодовувати потерпілій від укусу її собаки завдану моральну та матеріальну шкоди. Бо поки що ця педагогиня початкових класів не усвідомлює болю постраждалої.

 

Захисники вінницьких споживачів сподіваються на доброчесність місцевих суб’єктів господарювання

 

 

На час дії воєнного стану фахівці Держпрожспоживслужби Вінниччини не проводять планових перевірок суб’єктів господарювання. І радять споживачам, перед здійсненням покупки убезпечити себе самостійно — не купувати товари сумнівного походження та якості.

Про це йдеться у відповіді Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, що надійшла до ГО «СПІНОЗА».

«Відповідно до Постанови КМУ № 303 від 13 березня 2022 року «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», — йдеться у відповіді заступника начальника Управління Валерія Сиченко.

Фахівці радять споживачам, аби уникнути небажаних конфліктів, бути пильними й перед покупкою пересвідчитись у якості товару та доброчесності продавця.

Непоодинокі випадки, коли місцеві продавці не бажають обмінювати товари непродовольчої групи неналежної якості. Відтак, перед покупкою варто уточнити, як бути, якщо під час гарантійного терміну ви не використаєте товар за призначенням. Звісно, що покупцеві слід зберігати й розрахунковий документ, наголошують у регіональній Держпрожспоживслужбі.

Врешті, із усіма способами захисту своїх прав покупці можуть ознайомитись у Законі України «Про захист прав споживачів».

Але, за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов’язань України, контролюючі служби реагують позапланово. Як от, наприклад, у ситуації із сумнівним печивом, виготовленим у Румунії, що потрапило у нашу роздрібну мережу.

 

Уряд продовжив карантинні заходи

За інфохвилею донатів на Збройні Сили України та новорічними клопотами медіа «підзабули» про інформування громадян щодо продовження карантину із запобігання короновірусу до 30 квітня цього року.

Про це йдеться в останніх змінах до Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 9 грудня 2020 року.

«…З 19 грудня 2020 р. до 30 квітня 2023 р. на території України карантин… продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України…  “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, — йдеться у документі.

Як повідомляв наш сайт раніше, обмежувальні протиепідемічні заходи стосуються осіб, що мають ознаки респіраторних захворювань.

Зміни, якими карантин продовжено, було внесено 27 грудня 2022 року.

Тож якщо Ви відчуваєте, що занедужали, краще одягнути засоби індивідуального захисту у громадських місцях аби не наразити своє здоров’я та здоров’я оточуючих на небезпеку. Звісно, не забувайте про те, що фахові рекомендації Ви можете отримати безкоштовно у свого сімейного лікаря.

А сайт ГО «СПІНОЗА» рекомендує профілактичний оздоровчий масаж у дипломованого реабілітолога із практичним досвідом – Валерія Юра.

Хто відповість за три роки знущань над журналістами на Вінниччині?

За три останніх роки правоохоронними органами Вінниччини зареєстровано 30 кримінальних проваджень про вчинення злочинів стосовно журналістів.

Таку інформацію надали журналісту ГО «СПІНОЗА» у Вінницький обласній прокуратурі.

«З 2019 року… 30 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень стосовно журналістів (журналісток), з яких 16 — за ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та 14 — за ст. 345-1 КК України (погроза або насильство щодо журналіста)», — констатували у прокуратурі.

Даних щодо стадій розгляду цих кримінальних проваджень прокуратура не надала.