Головний біль, нудота, алергічні прояви – такі побічні реакції у пацієнтів останнім часом фіксують українські отолорингологи, призначаючи італійський спрей для ротової порожнини Тантум Верде.
- Призначаючи той чи інший препарат при лікуванні інфекцій ротової порожнини та ЛОР-органів, слід бути дуже обережним, детально розпитуючи пацієнта про наявні протипоказання. Донедавна препарат Тантум Верде найчастіше використовували при лікуванні фарингіту, тонзиліту, стоматиту, пародонтозу, кандидозу та інших захворювань. При місцевому застосуванні він був досить ефективним, оскільки основний інгредієнт – бензидаміна гідрохлорид, швидко проникав скрізь слизову оболонку і ефективно діяв на ділянку запалення. Однак, останнім часом збільшилась кількість скарг пацієнтів на побічні дії препарату, – констатує вінницька лікарка-отолоринголог.
Медики підкреслюють, що при виникненні тих чи інших негативних симптомів слід припинити вживання лікарського засобу та повідомити про це лікуючого лікаря. Зловживати вживанням медикаменту, що спричинив побічні реакції не слід, оскільки ризик виникнення ускладнень для здоров’я може бути більшим, ніж користь.
Практикуючі лікарі з багаторічним досвідом також відзначають у своїх клієнтів підвищення чутливості до фармакологічного втручання. Припускають, що збільшення побічних реакцій пов’язані із пристосуванням людського організму до техногенних змін та мутацій захворювань. Тому радять більше уваги приділяти профілактиці, радячись із сімейним лікарем та вчасно звертаючись до спеціалістів.