Вінницьким суддям бракує знань української мови

Деякі вінницькі судді демонструють низький рівень володіння державною мовою – це прикрий факт! Клієнти судів скаржаться на описки, одруківки, плутанину із персональними даними у процесуальних документах, пов’язаних із перекладом на українську.

Прокоментували ГО «СПІНОЗА» наявну проблему, зокрема, і у Вінницькому міському суді Вінницької області.

За результатами інформаційного запиту на отримання публічної інформації з’ясувалось, що «…суд не володіє і не зобов’язаний володіти…» законодавчими нормами, що регламентують відповідність рівня володіння державною мовою для зайняття посади публічної державної служби – саме такою службою законотворець визначив суддівську посаду.

Більш того, інформація «…про складання суддями Вінницького міського суду Вінницької області іспиту на рівень володіння українською мовою не відображена і не задокументована у Вінницькому міському суді…», – пише керівник апарату ВМС у Вінницькій області Олександр Цибко.

Досить дивно, що керівнику апарату (!!!) доводиться через пресу (!!!) роз’яснювати чинне законодавство України, тим паче, його профільне за родом діяльності!

Чи він підзабув, що розділ ІІІ Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а саме ст. 9, чітко визначає коло осіб «які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків»?

Так:

«1. Володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані:

10) судді, які обрані чи призначені відповідно до Конституції України та здійснюють правосуддя на професійній основі, члени та дисциплінарні інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члени Вищої ради правосуддя;».

І якщо суддя не вміє перекласти прізвище, ім’я та по-батькові клієнта суду з російської на українську мову або елементарно без помилок списати ці дані із паспорту, керівник апарату має вказати йому «дорогу» на кваліфікаційну комісію суддів. Оскільки за вищезазначеним Законом суддя “володіє державною мовою”… “відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови“.

Обов’язки з інформування щодо підвищення кваліфікації працівників суду – «святий обов’язок» керівника апарату, тобто, в даному випадку – пана Олександра Цибко.

Саме він сидить на державному утриманні за те, що, поміж іншого, «забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері державної служби».

Якщо що, це не громадська організація собі придумала, а визначила Державна судова адміністрація колом обов’язків керівника апарату суду.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.