Захисники вінницьких споживачів сподіваються на доброчесність місцевих суб’єктів господарювання

 

 

На час дії воєнного стану фахівці Держпрожспоживслужби Вінниччини не проводять планових перевірок суб’єктів господарювання. І радять споживачам, перед здійсненням покупки убезпечити себе самостійно – не купувати товари сумнівного походження та якості.

Про це йдеться у відповіді Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, що надійшла до ГО «СПІНОЗА».

«Відповідно до Постанови КМУ № 303 від 13 березня 2022 року «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, – йдеться у відповіді заступника начальника Управління Валерія Сиченко.

Фахівці радять споживачам, аби уникнути небажаних конфліктів, бути пильними й перед покупкою пересвідчитись у якості товару та доброчесності продавця.

Непоодинокі випадки, коли місцеві продавці не бажають обмінювати товари непродовольчої групи неналежної якості. Відтак, перед покупкою варто уточнити, як бути, якщо під час гарантійного терміну ви не використаєте товар за призначенням. Звісно, що покупцеві слід зберігати й розрахунковий документ, наголошують у регіональній Держпрожспоживслужбі.

Врешті, із усіма способами захисту своїх прав покупці можуть ознайомитись у Законі України «Про захист прав споживачів».

Але, за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов’язань України, контролюючі служби реагують позапланово. Як от, наприклад, у ситуації із сумнівним печивом, виготовленим у Румунії, що потрапило у нашу роздрібну мережу.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.