Головний стратег депкорпусу Вінниччини затіяв «бій за інклюзивні вікна»?

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий «відфутболив» звернення ГО «СПІНОЗА», що об’єднує медійників із інвалідністю, й не сприяв поверненню коштів за проведену у орендованому приміщенні заміну вікон.  

Фото з сайту Вінницької обласної Ради.

      У 2016 році ГО «СПІНОЗА» орендувала у облРади кімнату 117 по вул. Соборна 72, м. Вінниця. (Вінничани та гості міста пам’ятають фотопроєкти «Вікна», що проводили активісти організації, вивішуючи світлини-оповідки про активності в області – Авт.).

Аби покращити якість проєкту та поліпшити свої умови праці, журналісти вирішили замінити у приміщенні старі та гнилі дерев’яні вікна на сучасні, енергоефективні.

Пройшовши усі бюрократичні процедури по узгодженню ініціативи, орендарі провели ремонтні роботи. Укладений договір передбачав зарахування вартості вікон в рахунок орендної плати.

За два роки, через брак фінансування, ГО «СПІНОЗА» була змушена просити перервати оренду. Згідно договору, мав би бути зроблений перерахунок. Але – ні.

Тоді ще очільником облРади був «батьківщинівець» Анатолій Олійник, який нині керує матеріально-технічним забезпеченням та закупівлями у Вінницькому обласному центрі зайнятості. А обласну прокуратуру, що опікується дотриманням законності чиновниками, очолював Вячеслав Соколовий.

Сподіваючись, що проблемне питання повернення коштів вирішить впливовий представник політичної сили «Українська стратегія Гройсмана» – нинішній керманич облРади Вячеслав Соколовий, ГО «СПІНОЗА» скерувала до нього звернення.

Але у екс-прокурора – своя «стратегія»: «грати у футбол» із інклюзивною організацією. Звернення, адресоване голові облРади, «пасували» до Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області. А ті, звісно, відправили відписку.

Тож майже 60% суми вартості «злощасних» вікон (а це трошки більше 230 доларів на сьогодні – Авт.) дотепер залишаються «боргом» облРади перед «СПІНОЗОЮ».

      Це виглядає аж надто цинічно по відношенню до громадської організації людей із інвалідністю. Небажання можновладців йти назустріч нівелює довіру до обласної Ради в частині прийняття справедливих й доброзичливих рішень, пригнічує соціальний стан організації, оскільки недоотримано фінансування на розвиток. За ці кошти можна було б підготувати низку актуальних інформаційних матеріалів для сайту www.spinoza.in.ua аби читачі отримали якісний й суспільно-корисний контент.

Р.S. Можна багато піаритись, красуючись у однострої, можна виблискувати красномовством на публічних заходах, але тестом на профпридатність – порядність та людяність чиновника, завжди є відношення до людей із інклюзією. Тим більше, що йдеться про організацію, яка самотужки підтримує «інформаційний фронт» – важливу складову буття.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.