Головна вулиця Вінниці – Соборна – стає центром ДТП

  Фото з сайту Департаменту патрульної поліції

Майже 200 аварій за три роки сталось у самому «серці» міста Вінниці -по вулиці Соборній. Одна людина загинула, 17 – травмовані.

Цю жахливу статистику констатували в Управлінні патрульної поліції у Вінницькій області на інформаційний запит ГО «СПІНОЗА».

«За період з 01.01.2020 року по 31.05.2023 року у м. Вінниці, на вул. Соборній, зареєстровано: всього 178 дорожньо-транспортних пригод, з них 18 ДТП з потерпілими, в яких 1 особа загинула та 17 осіб травмованих», – інформує УПП.

Так, за цих три роки під колесами автівок у центрі міста опинилось 13 пішоходів.

Вінничани пам’ятають моторошну аварію, що сталась 30 серпня 2020 року – під колеса автомобіля Lexus потрапила 18-річна вінничанка. Лікарі не змогли врятувати дівчинку, за тиждень від отриманих травм вона померла у лікарні – про це 7 вересня 2020 року написали на сайті Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області. 

У патрульній поліції запевняють – профілактичні заходи щодо попередження ДТП у місті проводять, поступово кількість аварій на Соборній зменшується. Але проблема аварійності на цій ділянці задавнена й так і не вирішена.

         «Основними причинами скоєння ДТП…є…: недотримання дистанції та/або інтервалу, порушення правил маневрування, проїзд пішохідних переходів», – фіксують патрульні.

А ще – кількість автівок за ці роки у Вінниці значно збільшилась.

Заступник начальника Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Вінницькій області Олександр Гаркавюк уточнив – їх відомство не відмовчується. Листи щодо наявної проблеми скеровувались до Вінницької міської ради. Проте, Соборну для проїзду, аби убезпечити пішоходів, не закрили.

         «Направлявся лист інформаційного характеру до Вінницької міської ради щодо вивчення пропускної можливості сусідніх вулиць: Магістратська, Театральна, Князів Коріатовичів, з метою направлення основного потоку транспорту на вказані вулиці», – наголошує О. Гаркавюк.

Втім, й після поліцейського листа, транспорту на Соборній, по факту, не зменшилось.

Як розповів один із депутатів місцевого самоврядування, «розвантажити» центр у майбутньому планується за рахунок сучасної багатоповерхової автостоянки за будівлею міськради. А на запитання, коли настане це «майбутнє» – «загальмував».

Водночас, в УПП нагадують, що за ст. 6, 9 Закону України «Про дорожній рух» вулиці міста знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування.

Відтак, Вінницька міська рада компетентна визначати аварійно-небезпечні ділянки вулиць та ініціювати впровадження у таких місцях відповідні заходи удосконалення організації дорожнього руху.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.