На свободі і з чистим сумлінням?

Анастасії Потаповій навіки 18-ть (світлина із архіву Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА)

Про трагічну аварію у Вінниці по вулиці Соборній, що спричинила смерть 18-річної студентки Насті Потапової, інформувало більше десятка сайтів, а також вінницькі правоохоронці.

Люди засуджують водія «Лексуса», що допустив наїзд на пішоходку. Закон визначає за цей злочин – до 8 років за гратами та матеріальну компенсацію батькам дівчинки. Проте, державні органи влади вирішили відтермінувати вирок та мобілізувати обвинувачуваного П. до Збройних Сил України аби він ще й борг Україні віддавав…

  • Три роки тому я була класним керівником групи, де навчалась Анастасія,- згадує викладач Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА Оксана Коваленко. – Її батько казав, що коли вона закінчить, вона буде із ним працювати у майбутньому… А Настя – була дитиною… Про аварію ми взнали з газет та соцмереж – всі були у шоці… Коли були на похоронах… це страшно… на маму взагалі моторошно було дивитись, а батько постарів настільки сильно…

На світлині – Оксана Коваленко, викладач Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА

Загибла проживала із мамою у центрі міста, тож перехід центральною вулицею – Соборною – був для неї рутиною. Що відбулось у той фатальний для юнки день, 30 серпня 2020 року, слідство з’ясовувало майже три роки. Якщо читачів цікавлять подробиці – є Вирок Вінницького міського суду Вінницької області від 08.05.2023 року.

  • Суддя Курбатова визначила покарання водієві – шість років позбавлення волі. Покарання вважаю справедливим, але чомусь П. не став ув’язненим, а  опинився на службі солдатом у «військовому санаторії» у Вінниці. І поки триває «воєнний стан», вирок не може набути законної сили. Так я зрозумів позицію суддів в апеляційному суді, бо П. дихає повітрям свободи, а я хочу – щоб він сів за грати! – коментує тато Насті – Сергій Романенко.  

Аби з’ясувати, чим обґрунтована така неоднозначна суддівська Ухвала Вінницького апеляційного суду, було скеровано журналістський запит. Але суд, порушивши право суспільства на інформацію, не відповів на запитання:

  • яке покарання з призначених судами першої та другої інстанцій вже відбув обвинувачений П.?
  • коли фактично втрачає чинність ст. 335 КПК України – як прописано це у діючому КПК України?
  • якщо обвинувачений П. виявить бажання надалі продовжувати військову службу чи буде продовжено зупинене апеляційне провадження та чи фактично він може служити у ЗСУ аж до пенсії?

– Я просто чекаю. Чекаю, коли його покарають. Він навіть не вибачився переді мною за те, що вчинив, – плаче Оксана Романенко – мама Насті.

Адвокатка потерпілої сторони – Вікторія Вишаровська коментувати Ухвалу апеляції публічно не захотіла. До захисників водія звертатись за коментарем сенсу не має – апеляційний розгляд їх скарги поки що призупинено.

Як з’ясувалось, призов на військову службу обвинувачуваного П. проводив міський територіальний центр комплектування.

Отож, П., мобілізувавшись та «воюючи», як з’ясувалось, у «військовому санаторії», може відчувати себе безпечно.

Анастасії навіки залишилось 18-ть.

Анастасія Потапова (світлина із архіву Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА)

Ії альма-матер зберігає про неї спогади: малюнки, світлини з навчального процесу та відпочинку…

  • З Настьою ми познайомилися в стінах нашого коледжу, ми навчалися на дизайнерів, але на жаль тільки 3 роки. Вона була дуже талановитаю, гарно малювала. В нашій пам’яті Настя на завжди залишиться усміхненою життєрадісною дівчиною. Вона ніколи не відмовляла в допомозі та завжди брала активну участь у вирішенні будь яких питань. Її життя обірвалося занадто рано, для усіх нас це було великим потрясінням. Настя на завжди залишиться в наших серцях.

Це написала Орлова Аліна – одногрупниця

Світлина групи, де навчалась Анастасія Потапова – із архіву Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА

А громадськість, налякана постійними аваріями на Соборній, зафіксованими Управлінням патрульної поліції Вінницької області, піднімає питання про закриття руху автівок центром міста.           

         Інформацію опрацьовувала Наталія Журбенко.

 

 

 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.