«Мобілізація – не привід зупиняти розслідування та розгляд справи», – суддя-спікер Вінницького апеляційного суду

Суддя-спікер Вінницького апеляційного суду Володимир Медяний (світлину надано Вінницьким апеляційним судом)

Більше десятка справ призупинено Вінницьким апеляційним судом із використанням ст. 335 КПК України, тобто, у зв’язку із мобілізацією обвинуваченого. Але, після встановлення місця проходження служби військового, розгляд продовжується у режимі відеоконференцзв’язку. 

Судову практику прокоментував суддя-спікер Вінницького апеляційного суду Володимир Медяний.

«За приписами 335 КПК України, суди усіх інстанцій (від місцевого до касації – Авт.) можуть зупиняти провадження. За нашою практикою розгляду, зокрема, кримінальних проваджень, в разі надходження клопотання від обвинуваченого чи його захисту, суд апеляційної інстанції не зобов’язаний, а може зупинити кримінальне провадження на час призову. Аби пересвідчитись у тому, чи особа дійсно призвана до ЗСУ, суд здійснює перевірку», – роз’яснив В. Медяний.

За словами судді-спікера, служба у ЗСУ аж ніяк не звільняє військовослужбовця від кримінальної відповідальності, щирого каяття та спокути провини.

Призивати чи не призивати військовозобов’язаного – вирішує терцентр комплектування та соцпідтримки ЗСУ. Коли людина у статусі обвинуваченого, але суд не призначив їй покарання у вигляді тримання під вартою, мобілізувати та припинити судовий розгляд справи можуть. Проте, й тут є нюанси, а саме – місце служби. В разі, наприклад, якщо військовослужбовець перебуває не у зоні активних бойових дій, слухання продовжують у режимі відеоконференцзв’язку.

«Суд має з’ясувати, чи перешкоджає подальшому апеляційному провадженню місце служби військовослужбовця», – констатував суддя Медяний.  

Ініціатива про продовження розгляду, у такому випадку, має йти від представника потерпілої сторони та сторони обвинувачення – прокуратури.

Щодо резонансної справи, де водій Lexus збив 18-річну Анастасію Потапову, про яку писав і наш сайт Ухвалу Вінницького апеляційного суду щодо мобілізованого П. було скеровано до Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соцпідтримки ЗСУ. Центр, в подальшому, має інформувати суд про місце знаходження військовослужбовця.    

«Як йдеться в Ухвалі, вказаний обвинувачений П. проходить військову службу у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону – очевидно, що у Вінниці. Тож суд може продовжити судовий розгляд, з’ясувавши реальну можливість участі обвинуваченого у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Якщо це не зашкодить військовій службі, він навіть може прибути до суду апеляційної інстанції», – підсумував суддя-спікер.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.