СБУ «розписалось» у власній безпорадності з розшуку даних на вбитого українця

 

Фото з Головної сторінки Служба безпеки України (ssu.gov.ua)

Галузевий держархів Служби Безпеки України не має даних на вбитих у повоєнні роки Другої світової війни українців? Виходить так, оскільки інформативної відповіді на запит громадянки України надати не змогли.

Про це повідомляє ГО «СПІНОЗА» із посиланням на відповідь, надану СБ України.

«Повідомляємо, в ГДА СБУ… будь-яких відомостей про (ПІБ) не виявлено. Зазначаємо, що при проведенні пошуку здійснювалася перевірка за усіма можливими варіантами написання прізвища розшукуваної особи», – йдеться у відповіді посадовця архіву.

Отже, архіви на українців – учасників партизанського руху, вбитих по завершенню Другої світової війни – фактично втрачено? Чи, зловживаючи службовим становищем, посадові особи СБ України навмисне приховують інформацію про можливі злочини своіх КДБ-стських попередників?

«Для подальшого пошуку… радимо звернутись… до (іншого – Авт.) Галузевого держархіву…», – підсумовує відповідь СБУ-шник.

Ліквідність цього документу – відповіді на запит на персональну інформацію, звісно, викликає сумніви. Посадова особа із СБ України має знати й виконувати чинне законодавство – особливо, під час воєнного стану в країні.

А чинне законодавство передбачає, що у разі відсутності інформації у органу влади, він надає заявникові проміжну відповідь, хто саме володіє цією інформацією та здійснює переадресацію запиту. Отримуючи відповідь від розпорядника, орган влади скеровує її заявникові.

На жаль, на практиці виявляється, що окремі держслужбовці, обійнявши посади, не мають елементарних знань законодавства України.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.