«Кармотерапія» психолога Сергія Скляренко – новація української наукової психопрактики

Сергій Скляренко – психолог і яскравий представник нової амбітної генерації української школи психотерапії. Альма-матер – Університет Григорія Сковороди у Переяславі. Всесвітня слава психологів-іноземців викликала захоплення у нашого земляка й він вирішив заявити про свій авторський метод. Киянин патентує «Кармотерапію» аби зберегти за собою та нащадками право на інтелектуальну власність.

– Сергію Руслановичу, Ви інсайдер нової ери української школи психотерапії і розробник авторського інноваційного методу – «Кармотерапія». У чому його особливості та відмінності від існуючого набору психотерапевтичних методів?

– Наддієвість. Гіперефективність. Безмедикаментозність. Клієнт, вже після першої зустрічі, розпочинає глибинний процес постійного аналізу своїх думок, почуттів та дій та їх фіксує. Це унікальна можливість на наступних зустрічах із кармотерапевтом побачити себе як би зі сторони і віднайти першопричину тих чи інших деструктивних реакцій і станів, які відбувались донедавна. Частота зустрічей індивідуальна та залежить від запитів під час діагностичної сесії з кармотерапевтом, а також матеріалів, які отримує клієнт для опрацювання (книги, медитації, арт-практики і т.п.).

Хочу підкреслити ще одну особливість мого методу –діагностуючи деструктивні прояви особистості, кармотерапевт намагається зрозуміти чому психіка продукує ці реакції/дисфункції., знайти їх першопричину. А вже після виявлення та трансформації першопричини – виконувати трансформацію субособистостей, які перекривають потенціали клієнта. Наприклад, запит клієнта – агресія до оточуючого світу. Кармотерапевт не працюватиме із її сублімацією одразу, а шукатиме першопричину, що, зокрема, може бути застряганням на дитячій травмі. Далі працюють авторські методики та адаптовані психотехніки розтотожнення: змінюємо відношення до першопричини, стимулюємо свідомість до адаптивної поведінки – й комунікації стають екологічнішими.

– Ізі! Але ж як Ви стали «батьком» цієї «Кармотерапії»?

– В період досліджень та практичної діяльності протягом останніх восьми років. Не так вже це й «ізі», як здається на перший погляд (Посміхається – Авт.).

Центральний принцип методу – детальний аналіз причинно-наслідкових зв’язків, психологічних особливостей та соціальних складнощів, що має клієнт. Назва “Кармотерапія” походить від слова “Карма”, що символізує причину та наслідок.

Мій метод включає елементи теорій видатного Р. Ассаджіолі, зокрема, роботу з субособистостями та адаптовані методи ототожнення і розтотожнення. Також використовую авторські медитаційні техніки, які досліджував у своїх наукових роботах.

Основою “Кармотерапії” є комплексне тестування та аналіз клієнта за 22-ма субособистостями, які відображають різні аспекти свідомості. Це дозволяє глибоко аналізувати домінуючі якості субособистості та їх взаємодію із загальною свідомістю клієнта.

– І яка головна стратегія?

– Висока ефективність та швидкість досягнення результатів. Там, де стандартизовані протокольні підходи вимагають тривалого діагностичного та психотерапевничного процесу, мій метод пропонує рішення основних соціальних проблем за 8 сесій і трансформацію дезадаптації за 10-20 сесій. Звісно, за умови, що клієнт не потребує медикаментозного супроводу.

 – Вау, тоді я теж хочу стати «кармотерапевтом»…

– Зазначу, що “Кармотерапевт” – це фахівець, який має спеціалізовану психологічну освіту і володіє моїм авторським методом роботи із клієнтами. Отримання кваліфікації передбачає 1,5 роки навчання в міжнародній школі й після успішного іспиту випускник отримує диплом “Кармотерапевт”, який дає право на практичну діяльність.

Які саме дослідження Ви проводили перед тим, як запропонувати свій внесок в українську психологічну науку та практику?

– Я вже казав, що вісім років консультую, як психолог, і, звісно, постійно вдосконалююсь. У практиці застосовував різноманітні техніки та методи роботи. Час лише підтвердив найвищу ефективність при застосуванні методу “Кармотерапія” – вже на першій сесії з кармотерапевтом, після глибинного аналізу, клієнт чітко усвідомлює причинно-наслідковий зв’язок у ситуаціях, що заважають йому відчувати себе щасливим.

Першим кроком до покращення ментальності клієнта стає якраз зміна стратегії звинувачення у своїх проблемах всіх навколо, розуміння першопричини ситуації й пошук відповідей в собі, аналіз своїх дій, думок і вчинків.

Повторе занурення в проблему чи критичну ситуацію дає можливість клієнту самостійно проаналізувати її зі сторони, повністю розтотожнитись з нею і за підтримки професійного кармотерапевта знайти відповіді на питання: “Чому?”, “Навіщо?”, “Для чого?”. Саме ці питання не дають можливості відпустити і прожити негативний досвід, який людина капсулює в собі, і цим самим  гальмує свій подальший розвиток. Крім того капсуляція проблем негативно впливає на психологічний, емоційний та фізичний стан людини.

– Що, на Вашу думку, є основою внутрішнього дискомфорту людини, а, відтак – дезадаптації?

Психотравма. Вона стимулює наш мозок спрацьовувати на захист свідомості та блокує такі якості, як ініціативність, будь-які наміри до нових починань, адже людину стримує психотравматичний досвід, завданий душевний біль.

За результатами 5000+ консультацій “Кармотерапія” допомогла моїм клієнтам позбавитись старих проблем, внутрішніх блоків, страхів та переживань, не тільки покращити свій психологічний та емоційний стан, а й взаємодію з оточуючим світом, зі своїми близькими. 

Про роль психосоматики говорять всі психологи: наше тіло – відображення ментальних проблем. Зрозумівши себе, свої почуття, думки та поведінку (це три рівні свідомості), отримавши від кармотерапевта набір ефективних інструментів для роботи з особистісними та соціальними проблемами за чітким алгоритмом трансформації, клієнт вибудовує нові нейронні зв’язки, звички, реакції на ситуації̈ і, відтак, позитивний сценарій гармонійного життя.

– Ваш метод застосовується при індивідуальному консультуванні чи у малих групах? Можливо його поширення на широку аудиторію? Якщо так – за яких умов?

– Рекомендую – в індивідуальному консультуванні, а також в парній терапії. Під час роботи з кармотерапевтом у пацієнта підіймаються серйозні травми, які буде більш коректно пропрацьовувати саме у форматі клієнт-кармотерапевт, а у в випадку парної терапії – дружина-чоловік-кармотерапевт.

Поширення методу відбуватиметься шляхом навчання кармотерапевтів у моїй міжнародній школі Студіі трансформації Сергія Скляренка. Після 1,5 роки навчання та складання іспиту учні отримуватимуть диплом “Кармотерапевта”, який засвідчуватиме професійне володіння даним методом терапії. Валідність диплому підтверджуватиметься законодавчо – ми в процесі ліцензування методу у Міністерстві освіти та науки.

– Чи є у Вашого методу протипоказання?

– Метод “Кармотерапії” протипоказань не має. Рекомендований вік клієнта від 18 років. Саме до цього віку у людини накопичується найбільша кількість закапсульованих травматичних ситуацій, пов’язаних із сім’єю, відносинами у школі з однолітками, формуванням особистості в цілому.

Із якими ментальними травмами, можуть до Вас звертатись аби відчути ефективність Вашого методу?

– “Кармотерапія” дає можливість пропрацьовувати запити, що стосуються абсолютно всіх сфер життя: від особистих питань до глибинних дитячих травм. Унікальність методу – відповіді на будь-які питання, охоплення абсолютно всіх сфер життя і ситуацій. Усвідомлюючи причинно-наслідковий зв’язок, ми можемо змінити теперішню реальність, сприйняття і, в цілому, починаємо дивитись на світ через призму пошуку причин, а не звинувачень. 

Хто Ваш науковий керівник, ментор?

– Мій науковий керівник – Ніколаєв Леонід Олегович, засновник Міжнародної школи тренінгу і супервізії “TrainingBOX”, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології УГСП.

– Хто із всесвітньо відомих чи, можливо, українських видатних вчених-психотерапевтів є для Вас прикладом наслідування?

– Я вже його згадував – всесвітньо відомий італійський психолог, психіатр, гуманіст, засновник техніки реконструкції особистості “Психосинтезу” Роберто Ассаджолі.

І, звісно, мої викладачі-наставники. Галина Хомич – кандидатка психологічних наук, професорка, завідувачка кафедри психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Єгор Кучеренко – ГО “Українська асоціація психосинтезу та психотерапії”. Світлана Герасіна – кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

– Плануєте створити свій науковий напрям?

– Я – засновник міжнародної школи Студія трансформації Сергія Скляренка, де навчаю майбутніх кармотерапевтів. У найближчих планах відкриття наукового Інституту Кармотерапії. 

– Дякую Вам за те, що поділились такою цінною інформацією.

                                                                            Досьє кармотерапевта

Скляренко Сергій Русланович  

📅 28.02.1992, м. Київ, неодружений

🎓 Магістр логістики та комерційної діяльності, КНТЕУ  

🎓 Магістр психології (з відзнакою), УГСП  

👨‍🏫 Викладач психології  

🔬 Аспірант кафедри психології, УГСП  

✍️ Автор наукових статей:

🔗 [Посилання на статтю 1]

🔗 [Посилання на статтю 2] 

🔗[Посилання на статтю 3]

📜 Стаття до друку: “ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФОРМУВАННЯ АСЕРТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ ПСИХОЛОГІВ-КОНСУЛЬТАНТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ” [Посилання на статтю]

🔗 [Посилання на статтю 4]

🔗 [Посилання на статтю 5]

🎙️ Учасник всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій  

📚 Навчання в Українській асоціації психосинтезу та психотерапії  

🤝 Член Української асоціації психосинтезу та психотерапії (№050921 до 31.12.2024)  

👥 Голова ГО “Психологія людської долі”  

🔍 Президент асоціації “Кармотерапії та психології”  

💼 Засновник “Студії Трансформації Сергія Скляренка”  

📜 Засновник та керівник міжнародної школи “Матриця долі”  

🙏 Автор медитативних практик та методів трансформації

 

Спілкувалась Катерина Славіна

(фото – із архіву кармотерапевта Сергія Скляренко)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.