Театральний сезон у Вінниці відкрив “божевільний листоноша”

14 вересня нам пощастило відвідати відкриття нового театрального сезону у Вінницькому театрі ім. Садовського й вдячні журналістці Наталії Журбенко за запрошення.

Цього разу Тарас Мазур – відомий український постановник – представив виставу-трагіфарс за мотивами п’єси Миколи Куліша «Народний Малахій».

Головного героя майстерно зіграв народний артист України — Валерій Прусс, влившись у роль по-дитячому наївного листоноші, який надто повірив у соціалістичні ідеї.

Основная ідея п’єси актуальна й досі і, мабуть, буде актуальною завжди, адже протистояння, здавалося б, нездійсненних мрій, планів й амбіцій завжди буде конфліктувати із більш стриманою й сухою реальністю. В свій час п’єса дошкуляла радянській владі за що й була певний час заборонена. Та, не зважаючи на всі заборони, нині ми можемо не тільки вільно читати, а й бачити у найбільших театрах те, що так хотів задушити кривавий радянський режим.

Колись, незалежна Україна з розквітаючою українською культурою здавалась такою ж наївною й божевільною ідеєю, як і ідеї Малахія про «Блакитні далі» й реформу людини.

Чи вдалось Малахію відкинути все й піти за мрією, втілити в життя те, про що ніхто ще не думав – стати месією? Й чи не зламає його важка реальність?

Це все рекомендуємо вам дізнатись самим, відвідавши чудовий театр імені Садовського.

Текст написали студенти 2-го курсу факультету журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського

Максим Ласкус та Марія Копач

Bookmark the permalink.

Comments are closed.