«Кармотерапію» у подружній парі починаємо з… чоловіка», – український кармотерапевт Сергій Скляренко

Автор запатентованого методу «Кармотерапія» український психолог Сергій Скляренко, певен – у сімейних стосунках «важчу» карму несе чоловік, тож і терапію розпочинають із адаптації чоловіка до сімейних стосунків.

Ключові завдання кармотерапевта в проведенні парної терапії:

 • діагностика та виявлення проблеми;
 • виявлення ресурсу і визначення точок зростання, до яких партнери можуть прийти; 
 • об’єднання ресурсів партнерів в одне ціле.  

Основні етапи парної терапії:

 • окреслення прояву негативних та позитивних якостей субособистостей кожного з партнерів; 
 • відкриття ресурсів в субособистостях кожного із партнерів та надання рекомендацій з напрацювання позитивних якостей, які вже закладено в них;
 • з’ясування причин, що є перепоною до гармонійних стосунків у парі;
 • пострекомендації парі.

Конфлікт, як рушійна сила?

Професійний кармотерапевт проводить глибинний аналіз субособистісних характеристик обох партнерів. Фундаментальне завдання – спровокувати конфлікт задля прояву усіх диструктивів у типовій поведінці партнерів, що, як правило, глибоко у підсвідомості, з метою подальшої трансформації.

Розпочнемо з «Адама»  

Так, аналізуючи прояв субособистостей дружини, кармотерапевт веде діалог із її чоловіком, демонструючи емпатію. На цьому етапі кармотерапевт має стати кращим другом чоловіка, який розуміє погляд чоловіка на причини виникнення проблем у стосунках. Він має пояснити чоловікові, що, як спеціаліст, виявив деструктив у відносинах, і знає чому для чоловіка так складно знайти порозуміння із дружиною. 

Відчуваючи на даному етапі терапії сторонню підтримку, чоловік відкривається у своїх переживаннях і почуттях, адже спеціаліст розділяє його точку зору на поведінку дружини. 

Дружина знаходиться у ролі спостерігача за діалогом «кармотерапевт-чоловік» і фіксує реакції та висловлювання чоловіка про неї. Мета спостереження – усвідомлення, в яких моментах вона проявила себе в деструктивних якостях своїх  субособистостей, почути відверті переживання з цього приводу чоловіка. Спостереження в даному випадку допомагає їй самостійно віднайти «джерело походження» своїх руйнівних субособистостей.

Після діалогу про неадаптивну поведінку дружини у стосунках, кармотерапевт поволі транслює посил, що у чоловік теж не ідеал, і має певні негативні особливості, що можуть не задовольняти дружину. Він висуває гіпотезу, що саме ці якості могли спричинити прояв негативних рис дружини. Підсумовуючи етап, кармотерапевт наголошує чоловіку на позитивних якостях його дружини.

Увага – на «Єву»

Наступний крок – діалог «кармотерапевт-дружина». Акцентуємо увагу чоловіка, яким чином він може сприяти зміні негативних якостей партнерки у позитивні. Кармотерапевт вибудовує відкриті стосунки з дружиною через розуміння причин її поведінки у складних ситуаціях в парі та проявів її негативу.

Після того, як кармотерапевт підсилив роль дружини, пояснив мотиви її поведінки, він займає позицію її «захисника». На цьому етапі спеціаліст із дружиною обговорюють деструктив чоловіка і причини його появи. В цей момент вже чоловік – спостерігач.

Йому забороняється розмовляти, коментувати, захищати себе. Завдання – сприймати інформацію, яку висловлює кармотерапевт про нього дружині, а також відслідковувати реакції дружини під час цього діалогу. 

Заключний етап розмови – виявлення позитивних якостей чоловіка.

Підсумовуючи, кармотерапевт повертається до діалогу з чоловіком аби акцентувати увагу пари на його позитивні якості та як саме вони можуть впливати на трансформацію дружини і навпаки. У такий спосіб кармотерапевт проводить декілька діалогів з парою.  

Час «збирати каміння»

Головний терапевтичний ефект даного виду терапії відбувається на етапі зворотного зв’язку, коли кармотерапевт розкриває негативні якості партнеру про іншого через діалог, де взаємні висновки формують учасники терапії. Слухаючи обговорення своїх деструктивних якостей, у них є можливість спостерігати власні реакції та почуття. В цей момент відбувається рефлексія – аналіз поведінки.

Робота в парній терапії розрахована до трьох годин з двома (або більшою кількістю) перервами по 10-20 хвилин. Під час перерви та самої терапії парі заборонено спілкуватись один з одним, висловлювати будь-які репліки, давати коментарі та виправдання по темі терапевтичного процесу.

Спілкування відбувається виключно у діалогах: «кармотерапевт-чоловік» та «кармотерапевт-дружина».   

Під час перерви партнери мають максимально абстрагуватись від інформації, отриманої під час роботи. Перерву рекомендовано проводити на самоті.

Особливості парної терапії у кармотерапії

 • партнерам не обов’язково проходити індивідуальну терапію перед роботою; 
 • партнери мають усвідомлювати необхідність відвертої розмови утрьох*;
 • якщо під час терапії один з партнерів відмовляється продовжувати роботу, терапія припиняється. Робота з іншим партнером не продовжується. Відповідальність за припинення терапії несе пара, а не кармотерапевт;
 • за потреби, парну терапію можливо проходити сеансами по 3-4 рази на місяць.

*Завдання кармотерапевта перед початком терапії провести співбесіду з партнерами й дізнатись, наскільки кожен з них готовий відкриватися один перед одним, розповісти внутрішні переживання та всі приховані емоції, почуття відносно своєї половинки. Даний вид ефективний, коли пара перебуває на межі розлучення і тотального непорозуміння один з одним або переживає сімейну кризу.

Метод парної терапії дозволяє виявити проблемні та ресурсні якості субособистостей партнерів у сумісності. Завдяки чітким теоретичним рекомендаціям та індивідуально підібраним практичним інструментам (медитативні, гіпнотичні, арт-терапевтичні та інші методики) негативні якості партнерів трансформуються. Трансформація стає рушійною силою для порозуміння й пошуку нового шляху у стосунках. За результатом парної терапії і отриманої інформації один про одного партнери мають шанс зміцнити відносини і стати справжнім єдиним цілим.

Основні поняття.

Терапія подружніх пар – вид терапії, націлений на пропрацювання деструктивних ситуацій у відносинах між партнерами, виявлення проблемних зон та їх трансформацію у ресурс пари завдяки роботі з кармотерапевтом. 

Кармотерапевт – фахівець, який має спеціалізовану психологічну освіту і володіє авторськими методиками С. Скляренка з роботи з клієнтами. Отримання кваліфікації передбачає 1,5 роки навчання у міжнародній Школі Студії трансформації та складання іспиту. У разі успішного проходження усіх етапів навчання, випускник отримує диплом кармотерапевта,  що надає законодавчо закріплене право на практику за методом “Кармотерапія”.

Кармотерапія базується на методі гендерної підміни – це перехресна робота з опонентами, скерована на виявлення негативних емоцій та почуттів партнерів у взаємовідносинах.

ДОСЬЄ КАРМОТЕРАПЕВТА

Скляренко Сергій Русланович  

28.02.1992, м.Київ  

📅 28.02.1992, м. Київ, неодружений

🎓 Магістр логістики та комерційної діяльності, КНТЕУ

🎓 Магістр психології (з відзнакою), УГСП

👨‍🏫 Викладач психології

🔬 Аспірант кафедри психології, УГСП

✍️ Автор наукових статей:

🔗 [Посилання на статтю 1]

🔗 [Посилання на статтю 2]

🔗[Посилання на статтю 3]

📜 Стаття до друку: «ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФОРМУВАННЯ АСЕРТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ ПСИХОЛОГІВ-КОНСУЛЬТАНТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ» [Посилання на статтю]

🔗 [Посилання на статтю 4]

🔗 [Посилання на статтю 5]

🎙️ Учасник всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій

📚 Навчання в Українській асоціації психосинтезу та психотерапії

🤝 Член Української асоціації психосинтезу та психотерапії (№050921 до 31.12.2024)

👥 Голова ГО «Психологія людської долі»

🔍 Президент асоціації «Кармотерапії та психології»

💼 Засновник «Студії Трансформації Сергія Скляренка»

📜 Засновник та керівник міжнародної школи «Матриця долі»

🙏 Автор медитативних практик та методів трансформації

🙏 Автор запатентованої методики ,,Кармотерапія,,

Редагувала Маша Олександрова

Bookmark the permalink.

Comments are closed.