У Вінницькому міському суді пошляків не рахують

Вінницький міський суд Вінницької області не веде облік процесуальних документів із навмисним згадуванням анекдотів сороміцького змісту, що подаються сторонами у цивільних, кримінальних, а також окремих адміністративних справах.  

Таку відповідь на інформаційний запит ГО «СПІНОЗА» надали у Вінницькому міському суді Вінницької області після публікації на сайті «Вінницький адвокат Б. подав до суду… сексанекдот».

«Інформація… не створювалась судом в рамках формування статистичних звітів, форми яких затверджені ДСА України… технічні можливості… не дають змоги… ідентифікувати запитувану інформацію», – повідомили працівники суду.

          Журналіст ГО «СПІНОЗА» запитував:

  • Чи траплялись випадки у судовій практиці 2022-2023 року, коли судді ВМС Вінницької області отримували процесуальні документи, у яких містились анекдоти сороміцького змісту?

  • Чи правомірне подання процесуальних документів, які містять сороміцькі анекдоти, до суду?

  • Чи передбачає чинне законодавство України покарання у вигляді штрафу або притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката, який підготував та надав суду документ із сороміцьким анекдотом?

Отже, своєю відповіддю посадовці ВМС Вінницької області підтвердили те, на чому неодноразово наголошували користувачі їх послуг: розгляд справ, особливо, без виклику сторін, нерідко проходить із порушенням прав як учасників справи, так і самих суддів та персоналу суду.

Ст. 6 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачає, що здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Отож, анекдот сексуального характеру, який чомусь закортіло згадати у процесуальному документі окремому вінницькому адвокату, можна розцінювати як прояв неповаги до судді та суду.

Як покарали цього адвоката, який замість юридичної допомоги, організував «підставу» для свого клієнта – редакції не відомо. Але дізнатись про це можливо на суспільний запит. Як і оприлюднити повне прізвище, ім’я та по-батькові пошляка, а також номер його адвокатського свідоцтва.

Від редакції. Сподіваємось, сексанекдоти у процесуальних документах до Вінницького міського суду не стануть загальновживаною адвокатською практикою.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.