У вінницькій психлікарні «відхрещуються» від медделіктів

Адміністрація Вінницької обласної психіатричної лікарні ім. Ющенко заперечує побиття пацієнтів та встановлення помилкових діагнозів. Натомість журналісти інформували про факти застосування каральної психіатрії у вінницькому закладі, що утримує монополію вже 130 років.

Про це заявляли і визнані міжнародною спільнотою авторитети української психіатрії і «жертви» медичних деліктів (помилок – Авт.).

Про один із таких фактів редакції ГО «СПІНОЗА» повідомила вінничанка Ірина (ім’я змінено на прохання потерпілої – Авт.).

Не допомогли, а покарали

«Звернулась за психіатричною допомогою до лікарні у зв’язку із домашнім насильством з боку чоловіка: двічі жорстоко побив, чинив фінансовий та психологічний булінг. Але, замість терапевтичної допомоги, медики, отримавши всю інформацію про домашній конфлікт… побили мене! Із рідними контакти заборонили на тривалий час аби приховати наслідки фізичного насильства. Що я могла вдіяти за щоденних тортур в умовах закритого закладу та «конячих доз» психотропів?!? Скаржитись, фактично, нікому – чоловік мав зв’язки у правоохоронних органах. А «лікарі» залякали й примусили визнати хворою себе. Те, що чоловік психопат – байдуже, йому психіатрична допомога не потрібна (сарказм – Авт.). Ще місяць мене «прокачували» антидепресантами й потім відпустили. В подальшому ні індивідуального плану реабілітації, ні професійної терапевтичної чи психологічної підтримки, як того вимагає законодавство, не забезпечили», – розповіла свою історію Ірина.

Редакція скерувала запит з приводу інциденту до КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної Ради».

«Честь» халата

«Лікування було призначено комісійно… відповідно до стандартів надання психіатричної допомоги. Корекція лікування проводилась вищевказаними лікарями (ПІБ трьох осіб – Авт.)», – коротко відповіла представниця керівництва КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної Ради» Оксана Байло.

Відповідні заяви про цю «лікарську таємницю» скеровані до правоохоронних органів.

Чому лікарі не хочуть визнавати свої помилки?

«Визнавати, що помилився, всім непросто, – коментує Валентин (ім’я змінено на прохання джерела інформації – Авт.), невролог із 30-ти річним стажем. – На мій погляд, лікарі приховують свої помилки з декількох причин: страху втратити ліцензію на практику, репутаційні втрати і, звісно, превалюючим є страх значних матеріальних витрат на відшкодування шкоди пацієнтові».

Медичні помилки у психіатрії мають серйозні наслідки для пацієнтів: фізичні травми, розвиток нових психічних розладів, збільшення тривалості лікування і інвалідність. Все це бюджетним тягарем «лягає на плечі» платників податків. Помилки при діагностуванні, неправильні призначення лікування, недостатня увага до пацієнта – ця медстатистика психіатрії не оприлюднюється, хоча, подібна інформація має бути публічною. Водночас, на психіатрію в Україні передбачено чималий кошторис. Так, за даними сайту «NV» за 2023 рік понад 800 медзакладів погодилися надавати послуги за договором із НСЗУ. Послуги психологічної допомоги за рік отримали понад 85 тисяч людей. За надані послуги НСЗУ оплатила медзакладам 12,8 мільйона гривень.

P.S. Стаття 80 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” встановлює три види відповідальності особи, яка вчинила порушення законодавства про охорону здоров’я: цивільну, адміністративну та кримінальну. Лікар несе повну відповідальність за свої рішення та дії щодо життя і здоров’я пацієнтів. Протоколи лікування при цьому мають умовний характер, адже програма лікування завжди корегується індивідуально. Лікар зобов’язаний використовувати найбільш ефективні і новітні досягнення медичної науки в порядку, встановленому законодавством

Згідно зі статтею 140 Кримінального кодексу України, медичний працівник, який свідомо вчинив дії, які призвели до смерті потерпілого або іншого тяжкого наслідку, несе кримінальну відповідальністьКрім того, медичний працівник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за порушення правил медичної практики, що призвело до тяжких наслідків.

ДОВІДКОВО. Вінницька обласна психоневрологічна лікарня була заснована у 1893 роціМинулоріч лікарні виповнилося130 років.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.