Готуй електроскутер взимку або чи потрібні водійські права на мініелектротранспорт?

Електроскутер потужністю понад 3 кВт? Гайда за посвідченням водія. Якщо менше – як учаснику дорожнього руху вам має бути більше 16 років, ви повинні володіти навичками водіння, мати захисне спорядження і опанувати  певні правила.

Про це інформувала прессекретар управління патрульної поліції у Вінницькій області Тетяна Фіщук.

На світлині – прессекретар управління патрульної поліції у Вінницькій області Тетяна Фіщук (фото – із архіву Т. Фіщук)

«Відповідно до розділу ІІ ПДР «Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів», а саме п. 2.13 цього розділу, для керування мопедами, моторолерами та іншими двоколісними транспортними засобами з електродвигуном до 4кВт потрібна категорія А1. На двоколісні транспортні засоби з електродвигуном потужністю 4 кВт і більше потрібна категорія А», – зацитувала Т. Фіщук положення правил дорожнього руху в Україні.

Поліцейські вінницької «патрульки», за словами Т. Фіщук, не компетентні щодо підготовки та навчання водіїв електроскутерів. Їх завдання, зокрема, контролювати порядок на дорогах. Тому водії електроскутерів мають чітко дотримуватись усіх правил відповідно до категорії та типу їх «залізного коня». Інакше – штраф або судова тяганина із оскарженням.

Щодо екзаменів та контролю підготовки водіїв категорії А/А1, посадовець скеровує до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області.

«Готуй сани – улітку, а електроскутер – узимку», – стверджує народна приказка. Тож ці поради точно стануть у нагоді вінничанам, які бажають змінити громадський електротранспорт на персональний.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.