Півтора мільйона гривень недоотримав бюджет міста Вінниця із жовтня 2023-го року й посьогодні від «силовиків», яких звільнено від сплати військового збору законом № 2308-IX. Відтак, цьогорічні витрати міста довелось зменшити.
На світлині – заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський
Про доходи та видатки цьогорічного бюджету представників інститутів громадянського суспільства Вінницької міської територіальної громади поінформував 26 листопада заступник міського голови Владислав Скальський та очільники профільних департаментів міської ради.
«Маємо надію – говорю від імені Вінницької міської територіальної громади – що «війна» закінчиться нашою перемогою якнайшвидше і ми зможемо фінансувати діяльність нашої держави. Не секрет, що наразі ті податки, платежі, збори, які збираються на рівні країни на 100% скеровуються «на війну». Бо на «війну» ми не можемо спрямовувати фінансову допомогу наших партнерів. Її ми спрямовуємо на забезпечення соціальних функцій держави: на пенсії, освіту та ін. Коли «війна» закінчиться, я сподіваюсь що ця видаткова частина («мінус» по недоотриманні військового збору – авт.) зникне. Бо головний пріоритет української держави сьогодні – це Перемога», – прокоментував запитання щодо недоїмки у міському бюджеті майже 1,5 млн грн військового збору.
В. Скальський підкреслив, що звільнення від сплати цього збору «силовиків» у 2022р. було «вольовим рішенням держави, проголосованим парламентом».
За словами директорки департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніни Лесь, зменшення ресурсу бюджету Вінниці змушує переглядати кошторис міста.
«У бюджеті Вінниці менший ресурс бюджету, який ми повинні спрямувати на наші видатки. І тут виникає пріоритетність – що у першу чергу ми маємо забезпечувати, щоб наші бюджетні установи вчасно отримували заробітну плату, щоб наші садочки-школи й бюджетна сфера були у теплі, електроенергії. Щоб наші дітки харчувались і місто було забезпечено транспортом, теплом, вчасно реагування на аварійні ситуації. Тому ми і корегуємо наші пріоритети», – додала А. Лесь.
Загалом, впродовж січня-жовтня поточного року бюджет громади отримав 6 млрд 23 млн грн (95 % від запланованих доходів, що на 9,4 % більше порівняно із минулорічними показниками).
Звітні зустрічі посадовців Вінницької міської ради із представниками інститутів громадянського суспільства міста Вінниці відбуваються планово. На зустрічах також присутні й зацікавлені представники депутатського корпусу.
Довідково. Військовий збір було впроваджено з 03 серпня 2014 року в зв’язку з набранням чинності Закону України від 31 липня 2014 року № 1621 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів”.
Його ввели як тимчасовий захід: «Тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановлюється військовий збір», – йшлося в момент запровадження нового оподаткування. В подальшому, у Податковому Кодексі України відбулись зміни й військовий збір встановлено без конкретних часових рамок “Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України”.
Ставка військового збору становить 1,5% об’єкта оподаткування.
У липні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон № 2308-IX про звільнення українських військових від сплати військового збору: «…не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації». Згідно постанови №244 від березня 2023р. застосування пільги з оподаткування військовим збором» здійснюється на «підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції та/або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил».